Igrzyska Miasta Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych

9 kwietnia odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych Nasza szkołę reprezentowało 23 uczniów Do finału wojewódzkiego awans uzyskało 4 uczniów naszej szkoły Hania Truszkowska, Nela Skurska, Adam Grycz i Ignacy Samselski. Wszystkim startującym gratulujemy udziału w zawodach !!!

Zajęcia otwarte

Klasa 2b uczestniczyła w zajęciach otwartych prowadzonych przez panią Iwonę Turowską - Wasilewską w Laboratorium Przyszłości. Robiliśmy faworki. Było pysznie!

Opieka popołudniowa

Popołudniowe zajęcia klas 3 - Kredą po chodniku, angażują zarówno dziewczynki jak i chłopców. Pomysłowość, wykonanie i współpraca przy tworzeniu dzieł są wyjątkowe. Szkoda tylko, że deszcze usuwają te arcydzieła... ale próbka na naszych zdjęciach.

Żywa lekcja historii

16 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Odwiedził nas SYBIRAK, pan Janusz Pawłowski, prezes Związku Sybiraków w Lublinie.

Urodził się On w 1940 roku w Kazachstanie, osierocony w wieku 6 lat wrócił z innymi Polakami do ojczyzny. Podzielił się swoją wiedzą o życiu wywiezionych, przywołał bolesne okruchy wspomnień. Niejednokrotnie zebranym, jak i samemu honorowemu gościowi towarzyszyło wzruszenie.

Na koniec zwrócił się do wszystkich z prośbą, by nie zapominać o odchodzących Sybirakach. Naszym obowiązkiem jest ochrona prawdy  o tym tragicznym wycinku polskiej historii.

Warsztaty kulinarne w klasie 0a

Samodzielność w działaniu to podstawa. W ubiegły czwartek zakończyliśmy cykl warsztatów kulinarnych, wykonując przepyszne deserki warstwowe z musem mango, który w sposób szczególny przypadł dzieciom do gustu.

Konkurs recytatorski

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs recytatorski pt. „Dzień dobry Brzechwo, dzień dobry Tuwimie”.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas 0-1

Kornelia Kalinowska

Gratulujemy!

Jesteśmy wynalazcami

Omawiane tematy podczas zajęć są inspiracją do własnych pomysłów.3a spróbowała własnych sił jako wynalazcy. Powstały super projekty, którymi chcemy się pochwalić.

Świąteczne lapbooki

Ania, Aleksander i Maciek z klasy 3b oraz Ewa, Bartek, Gabriel, Hubert i Albert z 5a, na lekcji języka niemieckiego poznali słówka i tradycje wielkanocne w krajach niemieckojęzycznych. Przed Wami świąteczne lapbooki, kolorowe efekty ich pracy

Dzień Czekolady 1b

12 kwietnia - w Dniu Czekolady – sprawdzaliśmy czy to prawda, że jedzenie czekolady daje wiele radości:). Wykonaliśmy własne wersje tej popularnej tabliczki. Było pysznie!!!

Mali ogrodnicy 2a

Malowanie skrzyni, pielenie, sadzenie... Te wszystkie prace wykonuje 2a w ramach zajęć z wychowawcą jak i zajęć popołudniowych. Z niecierpliwością czekamy na nasze plony.

Co robi klasa 2a popołudniu?

To zajęcia przyrodnicze czy kulinarne?

Warsztaty tkackie

Warsztaty tkackie w kasie IIa. Krosno.

Ogródek klasy 2b

Klasa 2b szykuje się do rozpoczęcia sezonu ogrodniczego. Zaczęliśmy od przygotowania skrzynki na uprawy

Leśna Banda 1b

W czwartek klasa 1b uczestniczyła w kolejnych zajęciach terenowych z edukatorem Leśnej Bandy. Podczas spaceru po lesie sprawdzaliśmy stan zbudowanych przez nas na ostatnich zajęciach szałasów, obserwowaliśmy ptaki, które powróciły na wiosnę do sowich gniazd oraz zwiedzaliśmy pobliskie mokradła. Po drodze podziwialiśmy wiosenne kwiaty. Mieliśmy również okazję do zabaw na leśnym placu zabaw oraz nauczyliśmy się używać scyzoryka do strugania.

W bieżącym tygodniu tematem przewodnim w klasie 0b sa powracające do Polski na wiosnę ptaki. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali posiany techniką mieszaną.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W pierwszym tygodniu kwietnia uczniowie klasy 0b uczestniczyli w zajęciach dotyczących Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, poznali symbole związane z autyzmem oraz wykonali dwie prace plastycznie.Pamiętajmy, autyzm to nie choroba.

W naszym ogródeczku - warsztaty w kl.1A

Wiosna na dobre już u nas w szkole zagościła, a my na warsztatach klasowe ogródki zakładamy i siejemy pierwsze nowalijki.

Wiosenna nocowanka kl. 1-3

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wiosennej nocowanki kl.1-3, na której nasi najmłodsi uczniowie bawili się przy muzyce, brali udział w konkurencjach oraz obejrzeli spektakl Teatru pod Orzełkiem pt. „Kukła z wiejskiego podwórza" podczas którego Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński wyruszył z nimi do Kukiełkowa, aby zapoznać naszych milusińskich z dawnymi ludowymi obrzędami - topieniem Marzanny, nocą sobótkową i dożynkami.

Wycieczka do Białostockiego Teatru Lalek

Tydzień temu uczniowie klas zerowych wybrali się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. "Lenka". Tytułowa bohaterka to rezolutna, ruda dziewczynka, która uwielbia rysować. Jest bardzo podobna do innych rówieśników z jedną jedyną różnicą. Jest odrobinę mniej sprytna od innych dzieci. Nie przeszkodziło jej to jednak w odnalezieniu prawdziwej przyjaźni. Bardzo polecamy ten uczący tolerancji oraz akceptacji spektakl.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy Państwu Joannie i Radosławowi Raczkowskim za zasilenie piaskiem placu szkolnego, a tym samym uszczęśliwienie dużych i małych budowniczych :).

strona: