• Warsztaty twórczego recyklingu

   

  20 października klasy trzecie uczestniczyły w ciekawych warsztatach ekologicznych. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się  jak w prosty sposób możemy ograniczać ilość śmieci w naszym  otoczeniu oraz czym jest recykling. Po części teoretycznej własnoręcznie ozdobiliśmy płócienne torby, które mamy nadzieję posłużą nam i domownikom  nie tylko podczas codziennych zakupów. Tym miłym akcentem podsumowaliśmy cykl zajęć o oszczędzaniu.

 • Stypendium Sportowe Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego

  W tym roku  pierwszy raz zorganizowany zostanie konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły. Na każdym etapie nauczania tj. w klasach I-III, IV-VII oraz gimnazjum na koniec roku szkolnego wyłoniony zostanie Najlepszy Sportowiec Szkoły. Nagrodą jest ufundowanie stypendium przez Podlaskie Towarzystwo Oświatowe w wysokości 1000zł – wypłacane w 10 miesięcznych ratach w roku szkolnym 2018/ 2019. Celem konkursu jest propagowanie sportu i rekreacji wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie uczniów którzy wnieśli istotny wkład w sportowy dorobek naszej szkoły.

  Regulamin konkursu

   

 • Światowy Dzień Ziemniaka

  21 października obchodzimy Światowy Dzień Ziemniaka. Z tej okazji dzieci z zerówki postanowiły wykorzystać to warzywo do samodzielnego wykonania różnorodnych pieczątek. Była to dla nich wspaniała zabawa! Czy wyobrażacie sobie życie bez ziemniaka? Pod jaką postacią najczęściej go spożywacie? Jakie ziemniaczane potrawy znacie i spożywacie? Na te i wiele innych pytań poszukiwali odpowiedzi zerówkowicze. Nie ulega jednak wątpliwości, że ziemniaki są stałym elementem naszej kuchni, są smaczne, bogate w składniki mineralne i witaminy, a do tego niskokaloryczne! Nie sposób pominąć ważnej roli ziemniaka w naszym życiu, który jest czwartą pod względem wielkości produkcji rośliną uprawną (po kukurydzy, ryżu i pszenicy).

   

  Zapraszamy do galerii

 • Ratujemy i Uczymy Ratować

  16 października  obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Tego dnia wraz z Białostockim Sztabem WOŚP i Grupą Ratowniczą Medival uczniowie kl. 7 i klas gimnazjalnych naszej szkoły  od godz. 12.00 do  12.30  brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej w ramach programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. Celem tego programu jest promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

  Zapraszamy do galerii i do obejrzenia filmu na naszym szkolnym kanale youtube

   

 • Halloweenowa Dyskoteka

 • Szkolny Konkurs Literacko-Plastyczny

  Zachęcamy uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym pod tytułem Jesień gra na skrzypkach.

  Klasy 0-2 przygotowują pracę plastyczną z wykorzystaniem darów
  jesieni - liście, kasztany, żołędzie, ziarna, pestki itp.


  Klasy 3 tekst literacki o tematyce związanej z jesienią - wiersz, list, opowiadanie itp.
  Gotowe prace można przynosić do sali zerówki lub do świetlicy.

  REGULAMIN KONKURSU

  ZAPRASZAMY!

 • Szkolny Turniej Rumikuba

  W poniedziałek 16.10.2017 roku odbył się drugi Szkolny Turniej Rumikuba. Tak jak w zeszłym roku szkolnym do udziału w zawodach zgłosiły się dwuosobowe i jednoosobowe drużyny. 

   

  Walka była zacięta, a wyniki przedstawiają się następująco:

   

  1 miejsce – Nikola Stankiewicz i Wiktoria Gurbska z klasy VII b

  2 miejsce – Nela Ptaszyńska i Wiktoria Kaczyńska z klasy V a

  3 miejsce – Patrycja Januć i Natalia Zajkowska z klasy V a

  4 miejsce – Natalia Malinowska i Zofia Pańkowska z klasy V a

  5 miejsce – Hubert Rogalewski z klasy V b i Łukasz Łaszkiewicz z klasy V a

  6 miejsce – Natalia Januć i Kacper Brzostowski z klasy V a

  7 miejsce – Oliwia Grabowska i Monika Oleksza z klasy V b

  8 miejsce – Adam Deptuła z klasy VII b

  9 miejsce –Julia Guszczyn i Julia Ignatowicz z klasy V b

   

  Gratulujemy wszystkim! Do zobaczenia na kolejnym turnieju!

   

  Zapraszamy do galerii

   

   

   

   

 • Światowy Dzień Zwierząt

  Dnia 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji zerówka odwiedziła Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. A. Myrchy. Na wystawie poświęconej faunie i florze północno-wschodniej Polski dzieci z bliska przyjrzały się ssakom takim jak łosie, sarny, jelenie czy dziki. Dowiedziały się więcej na temat życia ptaków zamieszkujących tereny naszego kraju. Dzieci miały również okazję zobaczyć okazy zwierząt mórz podzwrotnikowych i hodowle terraryjne oraz dowiedzieć się więcej na temat żółwi, węży, jaszczurek czy kameleonów. Sześciolatki także chętnie pozowały do zdjęć ze swoimi pupilami i przesyłały fotografie domowych zwierząt, którymi na co dzień się opiekują.

  Zapraszamy do galerii

 • Warszaty cukiernicze

  Dnia 13 października odbyły się w naszej szkole warszaty cukiernicze prowadzone przez Cukier-Lukier w Białymstoku. Najmłodsi uczniowe naszej szkoły mieli okzaję poznania tajników powstawania naturalnych, ręcznie robionych słodyczy. Każdy uczestnik na osłodę reszty dnia zabrał ze sobą własnoręcznie zrobione i zapakowane lizaki.

  Zapraszamy do galerii

   

 • Jak zainteresować dzieci chemią?

  Jak zainteresować dzieci chemią? To niewątpliwie wyzwanie... ale odważni młodzi chemicy z klas 2 gimnazjum podjęli to wyzwanie. Zaprosiliśmy klasy 1-3 na pokaz chemiczny i lekcję na temat stanów skupienia cieczy. To jak zareagowali uczniowie trudno opisać, były okrzyki, brawa, salwy śmiechu. Słowem sama nauka! Zresztą zobaczcie sami.

  Zapraszamy do galerii

   

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

   

  W dniu święta wszystkich pracowników Naszej szkoły

  - Nauczycieli, Asystentów, Administracji i Obsługi

  Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 PTO

  wraz z Zarządem Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego
  w Białymstoku

  składa życzenia:

  zdrowia, cierpliwości, radości, pasji, pomysłów i humoru.

   

   

  Twórzcie dalej to wspaniałe miejsce jakim jest Szkoła na Dzielnej!!!

   

 • Wycieczka klas pierwszych do Książnicy Podlaskiej

  We wtorek 10.10 z okazji Tygodnia Dziecka w Białymstoku uczniowie z klas 1A i1B udali się na niezwykłą wycieczkę do skarbnicy wiedzy - Książnicy Podlaskiej znajdującej się przy ul. Zielonogórskiej. Uczestniczyli tam w  literackim spotkaniu z przyrodą na podstawie książki „Nela na 3 kontynentach - Podróże w nieznane”. Biblioteka publiczna oczarowała naszych małych uczniów dużą ilością książek i wspaniałą dziecięcą wypożyczalnią. Pani  bibliotekarka  opowiedziała im o znajdującym się tam księgozbiorze oraz o zasadach korzystania z biblioteki, a następnie poprowadziła ciekawe zajęcia o przygodach Neli. Potem dzieci mogły dotknąć każdej książki i czasopisma, wybrać coś ciekawego dla siebie, poczytać i miło spędzić czas w czytelni przeznaczonej tylko dla nich. Bawiły się maskotkami bohaterów z bajek, grały na Konsoli Play Station oraz profesjonalnej perkusji. Wszyscy z żalem żegnali bibliotekę i obiecali, że będą często do niej zaglądać, bo to naprawdę magiczne miejsce.

  Zapraszamy do galerii

   

 • „Bezpieczna droga do szkoły”

  W piątek 6.10 komisja konkursowa w składzie p. dyrektor Ewa Obuchowska, p. Justyna Łupińska – sekretarz szkoły, p. Bogdan Marciuk – nauczyciel techniki, p. Joanna Świetlicka – pedagog szkolny wybrała najładniejsze i najbardziej pomysłowe  prace nt. „Bezpiecznej drogi do szkoły”, które wykonali najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-3.

  Jury wyróżniło oraz przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

  I praca techniczna - przestrzenna  

  II praca plastyczna.

   

  W  I kategorii prac przestrzennych nagrody otrzymali:

  MICHAŁ DOLIŃSKI - KL.1B

  ERYK KACZYŃSKI-KL.1B

  ZOFIA PAVTEL – KL.1A

  MALWINA MAKAL-KL.2A

  MAGDA I DOMINIKA MATWIEJCZYK-1B i 3A

  JAKUB JANKOWSKI-KL.2A

  ZUZANNA KRYSIEWICZ –KL.2B

  JAN TUMIEL-KL.1B

  HANNA GÓRSKA-KL.1B

  DOMINIKA STACHURSKA-KL.1A

   

  W II  kategorii prac plastycznych nagrodzeni zostali:

  AMELIA ARTEMIUK-KL.0

  LAURA HARASIMCZUK-KL.0

  EWELINA PACHOLEC-KL.0

  MICHAŁ JAKUBIUK-KL.0

  WIKTOR SIWICKI-KL.1A

  IZABELA NIKICIUK –KL.1B

  KAROLINA ŻMUDA –KL.2A

  GABRIELA ESPINOSA- KL.2B

  BARTOSZ KARCZEWSKI-Kl.3A

  JAKUB DĄBROWSKI-KL.3B

   

  Gratulujemy zwycięzcom pięknych prac i wspaniałych pomysłów! smiley

  Wszystkim uczestnikom, w tym również rodzicom pomagającym pociechom przy tworzeniu  makiet, dziękujemy za udział w konkursie, który pokazał, że dzieci znają zasady ruchu drogowego i wiedzą, że  żeby być bezpiecznym w drodze do szkoły należy je  po prostu przestrzegać!smiley

  Zapraszamy do galerii

   

 • Anatomia na wesoło

  Poznawanie wnętrza ciała człowieka może być niezwykłą przygodą, zwłaszcza, gdy odbywa się poprzez zabawę. Najpierw podglądalismy tkanki przez mikroskop, pózniej wspólnie identyfikowaliśmy narządy, a na koniec odbyły się wyscigi w budowaniu czlowieka na czas. Chociaż nie uczymy się jeszcze biologii, wizyta w szkolnej pracaowni biologicznej była świetną zabawą!

  Zapraszamy do galerii

 • „Z Marszałkiem po Białymstoku”

       10 października klasa II a i III a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce patriotycznej pt. „ Z Marszałkiem po Białymstoku”.  Poznaliśmy bliżej  sylwetkę i historię Józefa Piłsudskiego oraz najważniejsze fakty z jego wizyty w Białymstoku.
  Zajęcia odbyły się w ramach Tygodnia Dziecka w Muzeum. 

   

 • Szkolny Turniej Rumikuba

   

  W poniedziałek 16.10.2017 r.

  na 8 i 9 godzinie lekcyjnej

  odbędzie się Szkolny Turniej Rumikuba.

  Zespoły dwuosobowe proszone są

  o zgłoszenie swojego udziału w rozgrywkach

  w sali 2.7 do czwartku 12.10.2017 r.

  Zapisy przyjmuje pani Anna Januć.

 • Igrzyska dzieci w piłce nożnej

  Igrzyska Dzieci w piłce nożnej:

  I Runda:

  SSP 4 - SP 29   4:1
  SSP 4 - SP 45   1:0
  SSP 4 - SP 32   2:1

  Z pierwszego miejsca awansowaliśmy do rundy drugiej.

  Brawo chłopcy!!

   

   

 • Biegi przełajowe

  Dnia 04 października uczniowie naszej szkoły wytypowani przez nauczycieli w,f wzięli udział w Igrzyskach Miasta Białegostoku w biegach przełajowych. Pomimo trudnych  warunków atmosferycznych nasi uczniowie dzielnie walczyli. Na szczególne uznanie zasługuje Patryk Zadykowicz uczeń klasy VIIa , który bieg ukończył na 3 miejscu i jako pierwszy uczeń w historii naszej szkoły zdobył medal w tej konkurencji. Gratulujemy i życzymy Patryk powodzenia w kwietniu kiedy to odbędzie się finał województwa podlaskiego w biegach przełajowych.

  Zapraszamy do galerii

 • Spacer po cieczy

  Zastanawialiście się kiedyś jak by to było móc spacerować po cieczy? Niemożliwe?
  Na lekcjach przyrody wszystko jest możliwe!
  Nauka nie musi być nudna, a wiedzę można zdobywać przez zabawę,
  zresztą przekonajcie się sami - klasa VI zaprasza do fotogalerii.

  Isaak Newton byłby z nas dumny!

   

 • Zdrowe śniadanie

  5 października w naszej szkole została zorganizowana akcja Zdrowe śniadanie. Miała ona na celu przekonanie uczniów do zdrowego odżywiania się oraz pokazanie wielu zalet wegetarianizmu. Pomysł ten z pomocą innych zrealizowała klasa II gimnazjum w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego. Najlepiej sprzedawało się ciasto marchewkowe i bananowe smoothie. Były pyszne! Wielu uczniów kupowało zdrowe przekąski. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało.

  Zapraszamy do galerii

Aktualności

Kontakt

 • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku
  15- 363 Białystok ul. Dzielna 19
 • +85 74-55-117

Galeria zdjęć