Lektury

 
LEKTURY DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Lektury klasa I w pakiecie Nowi Tropiciele

Spis lektur obejmuje książki  do przeczytania na zajęciach i w domu:

M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”

J. W. Grimm „ Jaś i Małgosia”, „ Muzykanci z Bremy”

J. Brzechwa „Sójka” , „Leń”, „Żaba”,wybór wierszy

H. Ch. Andersen „Nowe szaty cesarza”

W. Cichoń „Cukierku, ty łobuzie!”

T. Janson „Opowiadania z Doliny Muminków”

W. Chotomska „ Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy”

J. Brzechwa „ Przyjście lata”, wybór wierszy

A. Frączek „ Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”

J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”

D. Parlak „Kapelusz Pani Wrony”

J. Porazińska„Pamiętnik Czarnego Noska”

J. Tuwim „ Wiersze dla dzieci”

 

Lektury klasa II

"Kubuś Puchatek" A. A. Milne

"Brzydkie kaczątko" H. Ch. Andersen

"Szewczyk Dratewka" J. Porazińska

"Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren

"Cudaczek-Wyśmiewaczek" J. Duszyńska

"Lampa Alladyna"

"O czym szumią wierzby" K. Grahame

Calineczka " H. Ch. Andersen

"Nasza mama czarodziejka" J. Papuzińska

"Piast Kołodziej" M. Orłoń

 

 

Lektury klasa III w pakiecie Tropiciele

M. Berowska „Legenda o śpiących rycerzach w Tatrach”

M. Kownacka „Kajtkowe Przygody”

M. Krüger „ Karolcia”

M. Konopnicka „ Jak to ze lnem było”

J. Porazińska „O dwunastu miesiącach”

M. Orłoń „Przerwany hejnał”

H. Ch. Andersen „ Królowa Śniegu”

H. Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

F. Jankowski „ Bajka o królu ryb”

A. Oppman „Syrena”

R. Pisarski „O psie, który jeździł koleją”

G. Kasdepke „Co to znaczy?”

G. Kasdepke „Mity dla dzieci”

 

 

Lektury klasa IV

"Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa

„Opowieści z Narni. Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewis

"Mikołajek " R. Goscinny, J.J. Sempe - wybór opowiadań

"Klątwa dziewiątych urodzin" M. Szczygielski

„Tajemniczy ogród” F.H. Burnett

„Król Maciuś I” J. Korczak

 

Lektury  klasa V

H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”

F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”

A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów”

F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”

B. Prus „Katarynka”

Wybór legend 

Wybór mitów  (W. Markowska „Mity Greków i Rzymian”,

J. Parandowski „Mitologia”)

M. Musierowicz „Kłamczucha”

 

Lektury klasa VI

I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”

K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”

L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

E. Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”

S. Lem „Bajki robotów”

R. Kipling „Księga Dżungli”

 

Lektury klasa VII

H. Sienkiewicz „Quo vadis”

Charles Dickens „Opowieść wigilijna”

Aleksander Fredro „Zemsta”

Henryk Sienkiewicz „Latarnik”

Stefan Żeromski „Siłaczka”

Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze”

Helena Keller „Widzieć przez trzy dni”

Henryk Sienkiewicz „Krzyżacy”

 

LEKTURY DLA GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Lektury klasy II


1. "Latarnik" H. Sienkiewicz

2. "Romeo i Julia" W. Szekspira

3. "Zemsta" A. Fredry

4. Powieść kryminalna A. Christie

5. "Władca Much" W. Golding



Lektury klasy III
 

1. "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego

2. "Folwark zwierzęcy" G. Orwell

3. "Stary człowiek i morze" E. Hemingway

4. "Krzyżacy" H. Sienkiewicz

5. "Antygona" Sofokles

6. "Dzieci z Dworca ZOO"  Christine F.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku
    15- 363 Białystok ul. Dzielna 19
  • +85 74-55-117

Galeria zdjęć