Wymiana Międzynarodowa

14 - 19.05.2017

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

15.05.2017

15 maja uczniowie naszej szkoły przywitali gości z HHSchule w Karlshagen samodzielnie przygotowanym porannym śniadaniem. Następnie zaprezentowaliśmy przyjaciołom z Niemiec film dokumentujący powstanie nowego budynku naszego gimnazjum, a także obejrzeliśmy przygotowaną przez gości prezentację przestawiającą zasoby ich szkoły.

Po wstępnych przemówieniach odbyły się zajęcia integrujące uczestników wymiany międzynarodowej. Dzięki nim uczniowie mieli możliwość lepszego wzajemnego poznania, a także przełamania pierwszych barier w otwartej i zabawnej atmosferze. Po wspólnym obiedzie w szkole, wszyscy uczestnicy wymiany polsko-niemieckiej udali się na wycieczkę po centrum naszego miasta.

16.05.2017

"Kolejny dzień wymiany, czyli relacja z naszych wojaży. 16 maja wspólnie z naszymi gośćmi wyruszyliśmy do Twierdzy Osowiec. Wraz z przewodnikiem przenieśliśmy się do czasów I i II wojny światowej. Nasi goście mieli okazję poznać fragment naszej historii.

Kolejny przystanek to  okolice Biebrzańskiego Parku Narodowego, a tu piękno natury i przyrody. Podziwialiśmy rożne gatunki ptaków i zwierząt. Stoczyliśmy także ciężką walkę z komarami, z której wyszliśmy zwycięsko:)"

17.05.2017

Dzisiejszy dzień nasi goście spędzili w Parku Linowym w Fastach. Było to doskonałe połączenie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu z nauką i rozwojem.

Po paru godzinach wspinaczki wspólnie zasiedzieliśmy do ogniska, gdzie każdy mógł spróbować pysznej kiełbaski:)

18.05.2017

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pracy nad projektem. O godzinie 8.00 zebraliśmy się w sali komputerowej. Podzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy robić projekt odnośnie wymiany.

Po obiedzie wybraliśmy się do Centrum Zamenhofa. Zwiedziliśmy piękną wystawę oraz uczestniczyliśmy w bardzo kształcących warsztatach.

19.05.2017

Ostatni dzień wymiany rozpoczęliśmy od zaprezentowania całej społeczności szkolnej wspólnie przygotowanych projektów. Po obejrzeniu prezentacji nasi goście podziękowali nam za miło spędzony czas. Było dużo śmiechu, gdyż mówili po polsku :).

Następnie spotkaliśmy się w sali komputerowej, gdzie odbyły się zajęcia z robotyki. Uczniowie podzielili się na 3 grupy i każda z drużyn musiała zbudować własnego robota.  Następnie odbyły się wyścigi wspólnie zaprojektowanych maszyn. Trudność polegała na tym iż do budowy robota nie można było wykorzystywać kół.

Po zmaganiach konstrukcyjnych udaliśmy się na sale gimnastyczną gdzie rozegraliśmy mecz w koszykówkę.

Po południu czekała na uczniów niespodzianka. Budka do robienia zdjęć :). Każdy mógł się przebrać i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Zabawa była przednia, zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.

Na koniec dnia na uczestników wymiany czekała jeszcze jedna niespodzianka. Bubble Soccer. Zabawa polega na tym, że zawodnicy biegają za piłką ubrani w wielkie przezroczyste kule, z których wystają im tylko nogi. Kule zderzają się ze sobą, a uwięzieni w nich zawodnicy turlają się we wszystkie strony.

To był bardzo udany dzień, szkoda tylko że ostatni. Po spędzonych razem chwilach zostają tylko zdjęcia i wspomnienia.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17 - 24.09.2016
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

Jak już wcześniej mogliście przeczytać w dniach 17 - 24.09 - 10 uczniów  naszego gimnazjum wraz z panią Ewą Łapińską- Szarejko i panią Katarzyną Mironowicz uczestniczyło w międzynarodowej wymianie w Karlshagen. To co przeżyliśmy krótko opisała Lucy Muller, a o emocjach pisaliśmy,  podsumowując projekt.

Oto kilka zdań Kamila Kurajewa.

Do Karlshagen pojechałem pełen  wątpliwości, jak to zwykle bywa, gdy się jedzie w nieznane. Na całe szczęście już pierwszego dnia moje negatywne nastawienie zniknęło. Niemcy okazali się bardzo przyjaźni i mile nastawieni do swoich gości z Polski. Przez sześć kolejnych dni uczestniczyliśmy w wielu imprezach takich jak: minigolf, dyskoteka i plac zabaw u Karlsa. Wszystkim, którzy zastanawiają się, czy pojechać na wymianę, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że WARTO!