ePedagog

Godziny konsultacji On-Line

(czat online, połączenie głosowe, wideorozmowa- przy pomocy Messengera; uzytkownik: pedagog ssp)

poniedziałek: 12.30-13.30

środa:        12.30-13.30

czwartek:       15.00-16.00

Osoby potrzebujące wsparcia zapraszam również do kontaktu telefonicznego (577 534 128)
bądź mailowego (pedagogssp4@gmail.com).

Pozdrawiam,
Ewa Roszkowska

Jak wspierać dzieci podczas epidemii koronawirusa:

1. Bądź spokojny - rozmawiaj spokojnie ze swoim dzieckiem o koronawirusie, zapewnij, że wiele objawów można leczyć, przypomnij o bezpiecznych formach przeciwdziałania

2. Trzymaj się rutyny - opracuj zupełnie nowy plan codzienności, stwórz harmonogram, który obejmuje edukację zdalną, zabawę, prace domowe, możliwość kontaktu z przyjaciółmi, czas wolny od technologii, zapewnij przewidywalność dnia

3. Pozwól dziecku odczuwać emocje - wspieraj i okaż zrozumienie dla smutku, złości z powodu strat wcześniejszych możliwości (przedstawienia, wyjścia, koncerty, mecze, dodatkowe zajęcia)

4. Sprawdź jakie informacje o koronawirusie docierają do Twojego dziecka - dowiedz się co dziecko już wie i wspólnie rozprawcie się z mitami, by uniknąć nieporozumienia, jeśli nie znasz odpowiedzi wspólnie odwiedźcie strony www wiarygodnych instytucji czy organizacji (UNICEF, Światowa Organizacja Zdrowia)

5. Stwórz okazje do wspólnego spędzania czasu - znajdź rozrywkę, która pozwoli rozładować emocje i rozproszyć myśli (przypomnij o bezpiecznych zasadach korzystania z dostępu do mediów społecznościowych )

6. Kontroluj swoje zachowania - staraj się nie dzielić z dzieckiem swoimi lękami, obawami związanymi z koronawirusem, nawet jeżeli odczuwamy niepokój nie możemy pozwolić, aby udzielił się najmłodszym

Przydatne linki - Strefa Rodzica:

www.dzieckowsieci.pl

www.swps.pl/strefa-psyche/blog

www.opiekun.pl/strony-dla-rodzicow.php

centrum-klanza.pl/

eurekapsychiatria.pl/aktualnosci/

www.stowarzyszeniedroga.pl/etap

www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/blog

Jak radzic z kryzysem wywołanym Pandemią Koronawirusa?