Szkoła z Dobrą Atmosferą

Miło nam poinformować o organizowanym wspólnie
z Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku wydarzeniu z okazji Dnia Ziemi pt.:
"Szkoły dla Ziemi - promocja edukacji ekologicznej i klimatycznej".

Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, klasy I-III oraz studentów pedagogiki wczesnoszkolnej na wspólne świętowanie.

Wydarzenie zostało objęte:
Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku;
Patronatem Dziekana Wydziału Nauk o Edukacji UwB;
Patronatem medialnym przez TVP3 Białystok.

Data: 19.04.2024 r
Miejsce: ul. Świerkowa 20, aula w nowej części

Program:
10.00-11.00 Warsztaty dla uczniów (zapisy, link poniżej)
11.00-12.00 Stoiska edukacyjne
12.00-13.00 Występy artystyczne szkół (zapisy, link poniżej)
13.00-14.30 Seminarium dla nauczycieli i studentów
„ Jak uczyć o ekologii i kształtować miłość do planety”
14.30 – 15.00 Dyskusja z publicznością
1. Warsztaty dla uczniów - warsztaty ekologiczne dot. czystego powietrza prowadzone przez studentki Wydziału Nauk o Edukacji - liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
->
2. Stoiska edukacyjne - stoiska dotyczące ekologii i klimatu (gry edukacyjne, eksperymenty) - wstęp dla osób zgłoszonych na warsztaty i występy.
3.Występy artystyczne szkół - grupy chcące wystąpić z piosenką dotyczącą ekologii, Dnia Ziemi, klimatu itp. zgłaszają się poprzez link ->
Dla widowni wstęp wolny.

4.Seminarium dla nauczycieli i studentów
„ Jak uczyć o ekologii i kształtować miłość do planety”, Dyskusja z publicznością - wstęp wolny dla studentów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
Główną prelegentką będzie mgr Agata Preuss - pedagog, trener edukacji outdoorowej, edukator przyrodniczo – leśny, autorka programów edukacyjnych oraz artykułów popularyzujących ideę przedszkoli leśnych, dyrektor Przedszkola Leśnego Puszczyk w Białymstoku, nauczyciel akademicki, współautorka książki "Lasoterapia dla dzieci".

Wydarzenie jest realizowane przez Podlaskie Towarzystwo Oświatowe w Białymstoku (organ prowadzący Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 w Białymstoku) we współpracy z Wydziałem Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Organizacja wydarzenia jest także współfinansowana w ramach projektu „Szkoła Dobrej Energii” oraz „Szkoła z Dobrą Atmosferą” przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na zasadach programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Regulaminy konkursów:

Uczniowie Klas I - III Szkoły Podstawowej