Nie tak dawno klasa 0b wybrała się do Książnicy Podlaskiej. Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat obecnych trendów czytelniczych. Zerówkowicze dowiedzieli się również w jaki sposób powstaje książka oraz jak należy o nią dbać.
W trakcie Zielonej Szkoły uczniów klas 7-8 trwał konkurs fotograficzny PIĘKNA NASZA POLSKA. Zapraszamy do galerii.
Oto zwycięzcy:
I miejsce Julia Kaczmarczyk 8c
II miejsce Natalia Makal 8a
III miejsce Paulina Chruszcz 8b
Wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Wicińska 7a
Fabian Andruk 7b
Maria Skowrońska 7b
Aleksandra Mielech 7c
W poniedziałek klasy zerowe wybrały się na całodniową wycieczkę do Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu. Wzięły udział w warsztatach tworzenia mydełek oraz malowania bawełnianych toreb. Na koniec zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska. Po posiłku był jeszcze czas na gry i zabawny na świeżym powietrzu.
Klasa I B korzysta z ciepłej pogody bawiąc się w słońcu, budując więzi i odpoczywając pomiędzy kolejnymi lekcjami.
Jeszcze we wrześniu klasa I B zaczynała zakładać klasowy ogród. To właśnie po naszym ogródku widać jak owocny był ten rok szkolny. Początkowo była tam tylko trawa, teraz kwitną tam hosty, begonie, dalie, poziomki i borówki. Na swój czas czekają mieczyki, hortensje i róże. Pośrodku ogrodu rośnie "serduszko" czyli nasza krzewinka przyjaźni. Rośliny mamy różne, tak jak różni są uczniowie klasy IB, ale każdej roślince okazujemy tyle samo ciepła, troski dbając o to by miały odpowiednie warunki do wzrostu. A my mamy swoje małe miejsce gdzie prowadzimy zajęcia, czytamy wiersze czy odpoczywamy. To wszystko co mamy w ogrodzie to odzwierciedlenie klasowej współpracy i i zaangażowania dzieci, rodziców i nauczycieli.
Zielona Szkoła klas V i VI dobiegła końca. Za nami setki kilometrów, ale warto było. W Naszej pamięci pozostaną niezapomniane wspomnienia. Zwiedzaliśmy Ojcowski Park Narodowy, w którym największe wrażenie zrobiła na Nas Jaskinia Łokietka, następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie Pani przewodnik przeniosła Nas w czasie, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą historyczną.
Kolejny dzień upłynął Nam pod znakiem soli. Uczniowie zwiedzali zabytkową, ale wciąż działającą kopalnię soli w Bochni. Przygoda, którą przeżyliśmy 250 m pod ziemią na pewno pozostanie długo w Naszej pamięci. Oprócz wiedzy o powstaniu kopalni i wydobyciu soli mieliśmy przyjemność... zagrać w koszykówkę i strzelić kilka bramek w podziemnej sali gimnastycznej.
Czwarty dzień to „creme de la creme” i to co tygryski lubią najbardziej, czyli czyste szaleństwo w Energylandii. Tu Naszych wrażeń nie da opisać się słowami. Możemy tylko zdardzić, że najwyższe i najszybsze rollercostery nie są dla Naszych #dzielnychuczniów ani trochę straszne.
Na zakończenie Naszych wojaży ruszyliśmy tropem dinozaurów w Jurajskim Parku w Bałtowie. Odwiedziliśmy prehistoryczne oceanarium i Muzeum Jurajskie.
Oprócz codziennych atrakcji nie obyło sie bez wieczornych aktywnosci fizycznych. Siatkówka nocą i tropienie Zombie w pieknym ogrodzie Naszych gospodarzy, w którym miszkały kury, królik Tuptuś, 2 koguty i pawie to była Nasza beztroska codzienność.
Trochę zmęczeni ale z uśmiechami na twarzy wracamy w szkolne mury, aby podzielić się Naszymi wrażeniami z kolegami z #dzielnejszkoły
Piąty i ostatni dzień naszej przygody to pożegnanie z morzem i zwiedzanie krzyżackiego zamku w Malborku. Na plaży odtańczyliśmy belgijkę, czym wzbudziliśmy niemałe zainteresowanie spacerowiczów.
Szkoda było wyjeżdżać.
Po obiedzie zwiedzając zamek w Malborku, cofnęliśmy się do średniowiecza i przyjęliśmy niezła dawkę wiedzy i ciekawostek o czasach rycerskich. A potem do Białegostoku:)
1b i przyroda. Uczniowie naszej klasy dbają o kawałek swojego ogródka,.Ostatnio zorientowali się jak wiele różnych żyjątek go zamieszkuje. Aby czas w ogródku był jeszcze milej spędzony, zbudowali ławeczki do siedzenia, a zaraz po wejściu do ogrodu stoją pieńki oraz podkładki, aby można było pouczyć się i podyskutować pod chmurką
Nasze klasy 4 przez ostatnie 3 dni bardzo aktywnie relaksowały się podczas zielonej szkoły w ośrodku sportowym w Serwach
Pogoda dopisała, humory były wyśmienite, zabawy przednie, zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. Aż żal było opuszczać ośrodek Chrisa...
W dniu 09.06.2022r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbyło się podsumowanie Konkursu Poezji Religijnej. W konkursie udział wzięli uczniowi z kl.0-3, którzy to przepięknie recytowali poezję ks. Jana Twardowskiego, ks .Andrzeja Bierezowca i utwory poety Andrzeja Waleńskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Czwarty dzień za nami. Pogoda jakby ktoś zaczarował. Wyśmienita! Byliśmy w Gdańsku, gdzie uczestniczyliśmy w grze miejskiej. Podzielenie na grupy poszukiwaliśmy miejsc i informacji. Była moc i różnorodna strategia w osiągnięciu celu. A potem Westerplatte.
W ramach obchodów Dnia Dziecka klasy pierwsze udały się do „Muzeum Dziejów Ziemi”, czyli do podlaskiego Parku Dinozaurów. Uczniowie mogli tam zdobyć wiedzę o czasach prehistorycznych, a także o grzybach i owadach żyjących na co dzień w naszych lasach. Poza zajęciami edukacyjnymi był też czas na zjedzenie kiełbaski upieczonej na ognisku oraz skorzystanie z atrakcji znajdujących się na terenie parku. Dzieci wróciły do szkoły szczęśliwe i zmęczone.
Ogromny sukces odniosła nasza dzielna biegaczka Gabrysia Sosnowska z klasy 7c która w biegu na 600m zdobyła brązowy medal i awansowała do finału wojewódzkiego który odbędzie się niebawem bo już w najbliższy wtorek .Trzymamy kciuki Gabrysia !!!
W biegu na 600m bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Chmielewska z klasy 7a która rywalizację ukończyła na bardzo dobrym 8 miejscu
Gratulujemy dziewczyny !!!
W piątkowy poranek klasa 2b gościła w zaprzyjaźnionej Galerii im. Slędzińskich. Wzięliśmy udział w ostatnich już w tym roku szkolnym warsztatach plastycznych. Tym razem poznawaliśmy technikę lawowania, z której pomocą na naszych kartkach zakwitły cudowne maki.
Trzeci dzień upłynął nam pod znakiem rozrywki. Przed południem punkt centralny stanowiła wizyta w w See Parku i cudne foki, a po południu zjeżdżalnia spinner w Aquaparku w Redzie. W wieczornej ankiecie wycieczka otrzymała 9.5 punkta na 10. :) W galerii czeka też kilka portretów
Nasi dzielni drugoklasiści wykonali wakacyjną gazetkę szkolną.
Wspólnie wykonaliśmy ośmiornice oraz rybki.
Teraz odliczamy dni do wakacji!
Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości!
Wszystkie dzieci, które nie znalazły się na liście, serdecznie zachęcamy do wzmożonych starań i aktywności nie tylko na zajęciach w klasie :)
Każda partia to nowe doświadczenie!
W maju uczniowie klas 4 i 5 zdawali egzamin praktyczny na karte rowerowa.
Egzamin idbyl sie w Miasteczku Ruchu Drogowego w Bialymstoku.
Wszyscy uczestnicy zdali egzamin .
Gratulujemy??
31 maja 2022r w budynku Wydziału nauk o Edukacji UwB odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia o współpracy pomiędzy Uczelnią reprezentowaną przez Dziekana Wydziału Nauk o Edukacji prof. dr hab. Mirosława Sobeckiego a Społeczną Szkołą Podstawową nr 4 PTO w Białymstoku reprezentowaną przez Dyrektor mgr Ewę Teresę Obuchowską.
Porozumienie to dowód zaufania instytucji, wieloletniej współpracy oraz docenienia osiągnięć szkoły, z ramienia której działają Panie: mgr Beata Skłodowska Pietyszuk oraz mgr Agnieszka Szymanowska. Dzięki współpracy Uczelnia zyskuje środowisko do realizacji praktyk zawodowych, zajęć wolontariackich i wizyt studyjnych. To możliwość prowadzenia badań naukowych, wymiana doświadczeń i podejmowanie wspólnych inicjatyw . Szkoła otrzymuje możliwość dzielenia się wzorcami pracy z dziećmi, pozyskiwania partnerów w działalności innowacyjnej realizowanej na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 PTO w Białymstoku, ale przede wszystkim to szerszego prezentowania dorobku zawodowego wspaniałych nauczycieli, dla których praca z dziećmi jest życiowym powołaniem. Od nowego roku szkolnego we współpracę z Uczelnią włączamy kolejnych nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, by każdy miał przestrzeń do dzielenia się swoim warsztatem z przyszłymi adeptami zawodu nauczyciela.
Drugi dzień minął migiem, bo spędziliśmy go baaaardzo aktywnie. Byliśmy na ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym. Krajobraz zachwycający, a widoki zapierały dech w piersi. Następnie zwiedziliśmy wyrzutnię rakiet w Rąbce. Kiedy wsiedliśmy do autokaru, nasze krokomierze pokazały około 17 000 kroków. Po obiedzie na deptak i znów nad morze. A pogoda WYMARZONA. Co niektórzy spiekli się w słońcu!!