To był naprawdę wspaniały dzień. Pomimo tego, że musieliśmy wstać wcześnie rano, nikt z Nas nie narzekał. Pierwszy przystanek - Studio Buffo, a w nim musical „Piotruś Pan". Doskonała gra aktorska, interakcja z publicznością, piękne stroje, jeszcze piękniejsza scenografia oraz mnóstwo efektów specjalnych - to było ekscytujące. Nasz kolejny przystanek to Centrum Nauki Kopernik. Najlepsze było to, że wszystkiego można było dotknąć i poszukać odpowiedzi na pytania: "Jak to możliwe?", "Dlaczego?" Przy okazji wizyty w CNK odwiedziliśmy planetarium. Najpierw, obserwując niebo, wysłuchaliśmy wykładu o naszym Układzie Słonecznym. Następnie obejrzeliśmy seans pt. „Na skrzydłach marzeń". Wielu z Nas było pod wielkim wrażeniem tego co widzieliśmy. Było super!
Na poniedziałkowych warsztatach z mięciutkiej wełny powstały niezwykłe słodziaki – wielkanocne kurczaki. Będą wspaniałą ozdobą naszych świątecznych stołów.
Na ostatnich zajęciach z programowania uczniowie zmienili nasze roboty w pojazdy zdolne do znalezienia wolnego miejsca na parkingu i wykonania manewru parkowania. Mboty wykorzystywały czujnik odległości oraz timer do znalezienia odpowiedniego miejsca. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, a efekty pracy można zobaczyć na filmie.
W klubie górnym podjęliśmy się zadania zrobienia plakatu uświadamiającego ile poszczególne produkty potrzebują czasu by się rozłożyć. Przedmioty, które używamy jednorazowo, czasem tylko chwilę, potrafią rozkładać się naprawdę długo. Rekordzistą jest szklana butelka, która może rozkładać się od 4 tys. i nie wiadomo czy do końca się rozłoży!
Idąc śladami przeszłości na szkolnych warsztatach z recyklingu dzieci z 2 A przygotowały wystawę zdjęć znanych, zabytków naszego miasta i nie tylko, które umieściły w pięknie zrobionych ramkach z pudełek na CD.
Misja - Muzeum to kolejna wyprawa do Muzeum Historycznego tropicieli z 2A.Tym razem w gościnnych wnętrzach białostockiej kamienicy dzieci dowiedziały się jakie są muzea, czym różni się muzeum od skansenu, co to są wystawy stałe i czasowe oraz jakie przedmioty tworzą muzealne zbiory. Zobaczyły również, jak sto lat temu mieszkali bogaci białostoczanie i jakich używali rzeczy. Na podstawie zdobytej wiedzy, na zakończenie lekcji, dzieci zaprojektowały własne muzea.
Na lekcji techniki wielkimi krokami zbliżamy się do świąt. Dzieci wykonywały stroiki wielkanocne. Prace są przepiękne i cieszą oko. Gratuluję.
Podczas ostatniej akcji DZIEŃ BEZ PLECAKA, nasi uczniowe nie musieli być długo namawiani do pozostawienia plecaka w kącie. Zamienniki, które przyniosły ze sobą dzieci zaskoczyła każdego. Kreatywność naszych uczniów nie ma granic :)
1 kwietnia uczniowie klasy 0b obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie obejrzeli dwa filmy edukacyjne z których dowiedzieli się czym jest autyzm i jak należy zachowywać się wśród osób autystycznych. Po krótkim seansie zerówkowicze wykonali niebieskie motyle, które są symbolem wyjątkowości oraz stworzyli klasowy plakat.Jak widać w tym dniu dominował kolorniebieski.Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami.
W naszej klasie lubimy dzielić się wiedzą, a najlepszym sposobem na to są samodzielnie wykonane projekty. Tym razem naszym tematem były zabytki i pomniki przyrody.
Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 a w ubiegłym tygodniu poznawali wartość pieniądza oraz dokonywali prostych obliczeń pieniężnych poprzez praktyczne działanie. Stworzyliśmy w naszej klasie mini sklep, w którym pracownikami oraz klientami byli sami uczniowie. Nauka przez zabawę - to lubimy!
Zakończyła się tegoroczna edycja Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, których organizatorem jest Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku.
W naszej szkole zgłosiło się 129 uczniów do 10 różnych konkursów i po przejściu trzech etapów - szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego laureatami zostali:
Paulina Chruszcz w konkursie języka angielskiego,
nauczyciel prowadzący Anna Wojtysiak.
Natalia Guszczyn w konkursie języka angielskiego,
nauczyciel prowadzący Martyna Sołomacha.
Kacper Wojtkielewicz w konkursie informatycznym,
nauczyciel prowadzący Daniel Roszkowski.
Gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom merytorycznym!
Spotkanie z ornitologiem zachęciło tropicieli wiedzy z 2A do samodzielnego zebrania ciekawostek i przygotowania projektów na temat ptaków powracających do nas wiosną. Udało im się również zbudować modele ptaków z klocków lego.
21 marca z okazji pierwszego Dnia Wiosny klasa 0b śmiało ruszyła do akcji sprzątania terenu wokół naszej szkoły. Dbajmy o naturę, aby żyło się lepiej! :)
Na marcowych zajęciach z Lego zerówkowicze z klasy 0b stworzyli wiosenne budowle.
Klasa 0b uczestniczyła w zajęciach plastycznych organizowanych przez Muzeum Podlaskie. Na zajęciach uczniowie poznali kolory podstawowe oraz pochodne. Dzięki uzyskanej wiedzy mogli stworzyć własne dzieła sztuki.
Klasa 1a gościła w Muzeum Wsi. Uczniowie mieli przyjemność zapoznania się z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Własnoręcznie pomalowali baranka wielkanocnego, a następnie wykonali kraszanki. Pobyt w muzeum zakończyła wizyta w jednej z chat, w której mogli zobaczyć m.in. tradycyjny stół wielkanocny.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI edycji Podlaskiego Konkursu Plastycznego " PISANKI, KRASZANKI, WYRYWANKI", pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Oto ich prace
W ubiegłym tygodniu z okazji nadejścia wiosny dużo rozmawialiśmy o ekologii oraz zasadach, których powinniśmy przestrzegać dbając o nasz wspólny dom - Ziemię. Zakończeniem tego kręgu tematycznego było ozdabianie własnej Eko - tory. Wyszły przepięknie i posłużą nam przez długie lata.
Ostatnia akcja sprawiła, że nasi uczniowie naładowali się kolorową energią. Pełni optymizmu mogą witać wiosnę, a wraz z nią nowe przygody.