Klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach zdobienia jaj metodądecoupage zorganizowanych przez wychowawców popołudniowych w ramachprzygotowań do kiermaszu świątecznego. Efekty pracy można zobaczyćpodczas kiermaszu i zakupić niepowtarzalną ręcznie wykonaną pisankę nawielkanocny stół.
W czwartek, tuż przed Niedzielą Palmową, nasza zeróweczka ponownie odwiedziła zaprzyjaźnioną Galerię Sleńdzińskich. Tym razem dzieci wykonały piękne prace plastyczne, inspirowane palmami wielkanocnymi.
Uczniowie klasy 0 a to prawdziwi wielbiciele książek. Lubią je oglądać, kolekcjonować i przede wszystkim czytać. Wybraliśmy się więc w środowy poranek do Książnicy Podlaskiej, by tym razem poprzyglądać się tytułom związanym z ekologią. Wzięliśmy także udział w ciekawych warsztatach, w wyniku których powstały piękne prace, wykonane w całości z recyklingu.
Na poniedziałkowych warsztatach w Galerii Sleńdzińskich dzieci z klasy 2A poznały pojęcie martwej natury i namalowały piękne palmy wielkanocne, które będą ozdobą zbliżających się świąt.
2A rozpoczęła już świąteczne przygotowania. W poniedziałek na warsztatach z ogrodnictwa posialiśmy rzeżuchę i owies, z których zrobimy świąteczne stroiki.
Przyszła wiosna, a wraz z nią pora na pierwsze wiosenne wysiewy. Zasialiśmy więc rzeżuchę, która będzie stanowiła zdrowy dodatek do naszych kolorowych kanapek.
Podczas poniedziałkowych warsztatów, klasa 0 a wzięła pod lupę popularny motyw w sztuce zwany martwą naturą. Po zapoznaniu się z warstwą teoretyczną oraz słynnymi dziełami twórców światowego formatu, stworzyliśmy własne realizacje malarskie. Efekty były zaskakujące. Powstały przepiękne dzieła, z których stworzyliśmy mini wystawę.
W poniedziałek 4 kwietnia, obchodziliśmy w naszej zerówce prawdziwe święto marchewki. Na drugie śniadanie schrupaliśmy to bogate w witaminy i minerały warzywo, które popiliśmy sokiem, marchewkowym rzecz jasna. Budowaliśmy je nawet z klocków Lego. Niektórzy także postanowili uczcić ten dzień ubierając się na kolor pomarańczowy. Od początku roku szkolnego realizujemy w naszej zerówce projekt Fundacji Szkoła na Widelcu pt. "Dobrze Jemy" i wraz z zającem Marchwianem promujemy zdrowy styl życia.
To był naprawdę wspaniały dzień. Pomimo tego, że musieliśmy wstać wcześnie rano, nikt z Nas nie narzekał. Pierwszy przystanek - Studio Buffo, a w nim musical „Piotruś Pan". Doskonała gra aktorska, interakcja z publicznością, piękne stroje, jeszcze piękniejsza scenografia oraz mnóstwo efektów specjalnych - to było ekscytujące. Nasz kolejny przystanek to Centrum Nauki Kopernik. Najlepsze było to, że wszystkiego można było dotknąć i poszukać odpowiedzi na pytania: "Jak to możliwe?", "Dlaczego?" Przy okazji wizyty w CNK odwiedziliśmy planetarium. Najpierw, obserwując niebo, wysłuchaliśmy wykładu o naszym Układzie Słonecznym. Następnie obejrzeliśmy seans pt. „Na skrzydłach marzeń". Wielu z Nas było pod wielkim wrażeniem tego co widzieliśmy. Było super!
Na poniedziałkowych warsztatach z mięciutkiej wełny powstały niezwykłe słodziaki – wielkanocne kurczaki. Będą wspaniałą ozdobą naszych świątecznych stołów.
Na ostatnich zajęciach z programowania uczniowie zmienili nasze roboty w pojazdy zdolne do znalezienia wolnego miejsca na parkingu i wykonania manewru parkowania. Mboty wykorzystywały czujnik odległości oraz timer do znalezienia odpowiedniego miejsca. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, a efekty pracy można zobaczyć na filmie.
W klubie górnym podjęliśmy się zadania zrobienia plakatu uświadamiającego ile poszczególne produkty potrzebują czasu by się rozłożyć. Przedmioty, które używamy jednorazowo, czasem tylko chwilę, potrafią rozkładać się naprawdę długo. Rekordzistą jest szklana butelka, która może rozkładać się od 4 tys. i nie wiadomo czy do końca się rozłoży!
Idąc śladami przeszłości na szkolnych warsztatach z recyklingu dzieci z 2 A przygotowały wystawę zdjęć znanych, zabytków naszego miasta i nie tylko, które umieściły w pięknie zrobionych ramkach z pudełek na CD.
Misja - Muzeum to kolejna wyprawa do Muzeum Historycznego tropicieli z 2A.Tym razem w gościnnych wnętrzach białostockiej kamienicy dzieci dowiedziały się jakie są muzea, czym różni się muzeum od skansenu, co to są wystawy stałe i czasowe oraz jakie przedmioty tworzą muzealne zbiory. Zobaczyły również, jak sto lat temu mieszkali bogaci białostoczanie i jakich używali rzeczy. Na podstawie zdobytej wiedzy, na zakończenie lekcji, dzieci zaprojektowały własne muzea.
Na lekcji techniki wielkimi krokami zbliżamy się do świąt. Dzieci wykonywały stroiki wielkanocne. Prace są przepiękne i cieszą oko. Gratuluję.
Podczas ostatniej akcji DZIEŃ BEZ PLECAKA, nasi uczniowe nie musieli być długo namawiani do pozostawienia plecaka w kącie. Zamienniki, które przyniosły ze sobą dzieci zaskoczyła każdego. Kreatywność naszych uczniów nie ma granic :)
1 kwietnia uczniowie klasy 0b obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie obejrzeli dwa filmy edukacyjne z których dowiedzieli się czym jest autyzm i jak należy zachowywać się wśród osób autystycznych. Po krótkim seansie zerówkowicze wykonali niebieskie motyle, które są symbolem wyjątkowości oraz stworzyli klasowy plakat.Jak widać w tym dniu dominował kolorniebieski.Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami.
W naszej klasie lubimy dzielić się wiedzą, a najlepszym sposobem na to są samodzielnie wykonane projekty. Tym razem naszym tematem były zabytki i pomniki przyrody.
Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 a w ubiegłym tygodniu poznawali wartość pieniądza oraz dokonywali prostych obliczeń pieniężnych poprzez praktyczne działanie. Stworzyliśmy w naszej klasie mini sklep, w którym pracownikami oraz klientami byli sami uczniowie. Nauka przez zabawę - to lubimy!
Zakończyła się tegoroczna edycja Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, których organizatorem jest Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku.
W naszej szkole zgłosiło się 129 uczniów do 10 różnych konkursów i po przejściu trzech etapów - szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego laureatami zostali:
Paulina Chruszcz w konkursie języka angielskiego,
nauczyciel prowadzący Anna Wojtysiak.
Natalia Guszczyn w konkursie języka angielskiego,
nauczyciel prowadzący Martyna Sołomacha.
Kacper Wojtkielewicz w konkursie informatycznym,
nauczyciel prowadzący Daniel Roszkowski.
Gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom merytorycznym!