W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie klasy 0 a realizowali projekt „TEATR”. Podczas zajęć przyglądali się pracy aktora, poznali specyfikę pracy na scenie, ćwiczyli dykcję, rozwijali wyobraźnię, projektowali i tworzyli kukiełki, bawili się w teatr cieni, jak również dokonywali krótkich improwizacji teatralnych. Podejmowane działania miały na celu rozwój wyobraźni, kreatywności, abstrakcyjnego myślenia, a przede wszystkim wyzbycia się wszelkiego rodzaju twórczych zahamowań. To był bardzo pracowity tydzień. :)
Uczniowie z 2a ciągle starają się zdobywać nowe umiejętności. Tym razem postanowili ręcznie uszyć własną maskotkę - baranka. Trud się opłacił. Powstały miłe baranki - przytulanki.
Dziś dzieci z 3A rozmawiały o nadchodzącym Narodowym Święcie Trzeciego Maja i poznały ciekawą historię konstytucji naszego państwa.
Na koniec zajęć nauczyły się i dumnie odśpiewały „Mazurek Trzeciego Maja”.
Warsztaty z recyklingu to wspaniała zabawa dla wszystkich kreatywnych dzieci. Z różnych odpadów można wykonać ciekawe rzeczy. Jeżeli nie wiecie, co można zrobić z rolek po papierze toaletowym, to dzieci z 3A przekazują swój pomysł. Wykonajcie tak, jak my zabawne organizery na biurko. To takie proste! Zobaczcie sami.
Co zrobić, aby dzieci wiedziały, że wody w butelce jest tyle samo, chociaż po przelaniu wydaje się jej więcej lub mniej? Eksperymentować, badać, doświadczać. Na zajęciach matematycznych nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 a poznali pojęcia związane z mierzeniem objętości płynów oraz kształtowali umiejętność ich pomiaru.
26 kwietnia uczniowie 0b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez tatę Leona - Pana Pawła Andryszaka. Zajęcia zostały zrealizowane dzięki programowi dostępnemu na stronie kreatywnosc.pl Destination Imagination. Zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności dzieci w wieku przedszkolnym.
Uczniowie klasy 2a przygotowali zabawne przedstawienie, na które zapraszali swoich kolegów i koleżanko z klas 0 - 3.
Dzięki współpracy z Panią Anną Kondracką mamą Alicji uczniowie z klasy 0b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Centrum Historii na Wydziale Mechanicznym
Kwiecień to miesiąc porządków w ogrodzie. Budzące się rośliny potrzebują pielęgnacje i odświeżenia jak również nowych towarzyszy. Pielenie, wysiew i przesadzanie towarzyszy nam przez cały miesiąc. Te wszystkie prace z chęcią wykonują uczniowie 2A podczas warsztatów. Oczywiście po pracy, zasłużony odpoczynek.
We wtorkowe popołudnie wybraliśmy się do Centrum im. Ludwika Zamenhofa, by wziąć udział w warsztatach sensorycznych pt. "Zostań geniuszem kolorów". Na początku analizowaliśmy malarstwo pochodzącego z Podlasia Krzysztofa Gieniusza, starannie wyszukując znajdujące się na pracach ptaki. Następnie, dzięki graficznemu modelowi krążka Newtona, poznaliśmy szeroką paletę barw, by móc zacząć prawdziwą zabawę kolorami. Podczas zajęć zaangażowaliśmy wszystkie nasze zmysły: oglądaliśmy malarstwo, dotykaliśmy piór, słuchaliśmy śpiewu ptaków, czuliśmy zapach lasu oraz smakowaliśmy ziaren.
Klasa 3b ukończyła kolejny, trzeci już etap ogólnopolskiego projektu „Poznaję technologiczne triki osiągam świetne wyniki”. Do naszych zadań w tym module należało między innymi: ułożenie interaktywnych puzzli, poznanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz redagowanie zaproszenia w programie Word.
Dziś na warsztatach w klasie 3b zagościł Ruch Rozwijający. Naszym tematem przewodnim była wyprawa do Afryki śladami głównego bohatera omawianej przez nas w tym tygodniu lektury. Wspólnie z Doktorem Dolittle przygotowaliśmy się do dalekiej wyprawy, przeżyliśmy groźny sztorm na morzu oraz przedzieraliśmy się przez gęstą dżunglę i wąskie jaskinie. Sprytnie unikaliśmy afrykańskiego króla, by w końcu zdobyć cenny lek na małpią chorobę. Wyprawa byłą pełna różnego rodzaju ruchu i doskonałej zabawy. Połączyliśmy w niej gimnastykę, metodę W. Sherborne oraz kinezjologię edukacyjną wszystko okraszone uśmiechem i radością.
II B długo czekała na wiosnę, a to ze względu na czekające klasę prace ogrodnicze, zwłaszcza te dotyczące zakładania klasowego warzywniaka . Dzięki wsparciu rodziców ze szkolnej społeczności mieliśmy zarówno skrzynie i ziemie do jej wypełnienia. Gdy tylko usypiały przymrozki uczniowie zasadzili pierwsze warzywa. Wzeszły już pierwsze rzodkiewki i sałata, wkrótce kiełkować zaczną marchewki, koperek, pietruszka i bazylia, a w najbliższym czasie II B dosadzi też kilka pomidorów i papryk.
W tym roku szkolnym uczniowie klasy II B biorą udział w innowacji pedagogicznej „Dzieci listy piszą”. W ramach innowacji uczniowie korespondują ze Szkoła Podstawowa w Olszance, dzięki czemu ćwiczą umiejętność pisania listów, adresowania kopert i poznają bliżej prace poczty i listonosza.
Niedawno klasa II B rozmawiała o pieniądzach. Dowiedzieliśmy się skąd się wzięły, przyglądaliśmy się przez lupy zbiorom kolekcjonerskim numizmatyka, rozmawialiśmy o potrzebach i zachciankach a także o tym jak potrafią nami manipulować reklamy i sprzedawcy. Na koniec tygodnia sprawdzaliśmy jak nasi uczniowie zarządzają dostępnym im budżetem. Pod koniec tygodnia zorganizowaliśmy mały sklep spożywczy. Dzieci miały za zadanie przygotować śniadanie ale produkty musiały zakupić same w "szkolnym sklepiku". Do dyspozycji mieli 100 zł. Uczniowie pracowali w grupie co nie było łatwe. Wspólnie musieli zaplanować śniadanie, kupić produkty i wyrobić się w budżecie. Trudno jednak było im zdecydować jednogłośnie czy lepiej kupić masło czy pozwolić sobie na chrupki. Dyskusje w grupie były zażarte, okazało się, że masło jest dosyć drogie i jajka też, oraz, że czasami trzeba dokonywać trudnych wyborów nawet jeśli słodkie przekąski kuszą bardziej niż sałata. Ostatecznie jednak uczniowie podejmowali słuszne decyzje, a wykonane kanapki wyglądały i smakowały równie apetycznie.
„Z przepisu Babci Basi” to innowacja pedagogiczna realizowana w klasie II B. Nasi uczniowie podczas trwania innowacji uczą się przepisów z kuchni polskiej a przy okazji w praktyce ćwiczą umiejętności matematyczne i poznają tajniki kuchni polskiej. W trakcie trwania tego roku szkolnego piekliśmy już babkę ziemniaczana, piekliśmy szarlotkę czy smażyliśmy pączki. Na każda porę roku, święto i uroczystość II B jest zawsze przygotowana.
W kwietniu odbył się konkurs recytatorski „Dzień dobry Brzechwo, dzień dobry Tuwimie”. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów z klas 0-3. Jak w roku ubiegłym poziom był wysoki a wszyscy uczniowie świetnie przygotowani. Wszystkim uczestnikom i laureatom jeszcze raz gratulujemy wspaniałych występów.
Wyniki:
I miejsce
Wanda Kamińska klasa II a
II miejsce
Wiktoria Kowalewska III B
III miejsce
Kornelia Sroczyńska 0 a
Wyróżnienia:
Lena Żuk I A
Kornelia Klimczuk I B
Kornelia Kalinowska I B
Łukasz Kołakowski I B
W piątek 14.04. ogłoszeni zostali laureaci szkolnego konkursu plastycznego
„Wiosno, ach to Ty”.
Wyniki:
I miejsce
Zofia Chlabicz III A
II miejsce
Alicja Kondracka 0 B
III miejsce
Julia Sochacka klasa II B
Wyróżnienia
Bruno Sarnociński I A
Aleksandra Gesionowska 0 B
Czy można uzyskać prąd z ziemniaka? Czym jest prąd? Czy wybrać młynek ręczny czy elektryczny? Podczas lekcji w II B trudno się nudzić. Podczas zajęć dotyczących elektryczności, uczniowie klasy poznawali i doświadczali elektryczności, dokonywali odkryć, stawiali hipotezy a przy tym doskonale się bawili.