30 listopada klasy 6a i 6b z dużym zaangażowaniem przygotowaly dla młodszych kolegów z klas 1-3 projekt Super Dzielniak 2022 Uczniowie mieli za zadanie do wykonania 13 konkurencji sportowych, umysłowych, logicznych i pamięciowych. Na 13 zadań trzeba było wykonać dobrze minimum 10 zadań . Okazuje się ze nasze Super Dzielniaki z Dzielnej poradziły sobie znakomicie ponieważ wszyscy bez wyjątku otrzymali dyplom i tytuł Super Dzielniaka 2022 Gratulujemy!!!
Tradycyjnie, każdego roku, w dzień imienin Andrzeja przenosimy się w świat magii, czarów i wróżb andrzejkowych. W tym roku świetlaną przyszłość wróżyliśmy nie tylko sobie, ale zaproszonym do zabawy Paniom studentkom oraz najmłodszym kolegom i koleżankom z klasy 0 B. Zabawę andrzejkową zakończyliśmy słodkimi warsztatami z Rondenkolandii, na których z przyniesionych słodyczy wyczarowaliśmy ciasteczkowe pajączki.
Klasa 0 a przy okazji rozmów o zdrowym odżywianiu postanowiła przyjrzeć się z bliska barwnikom spożywczym. Dzieci poznały ich pochodzenie, rodzaje oraz sposoby pozyskiwania. Na przykładzie popularnych cukierków odkryły ile sztucznych barwników kryje się w żywności oraz jaki wpływ mają one na nasze zdrowie.
Klasa 0 a wtorkowe południe również spędziła przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych wygrywanych przez muzyków orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej.
29 listopada 2022 klasa 8a uczestniczyła w warsztatach historycznych „Odkrywamy historię wokół nas”. Tematem zajęć była „Zagłada białostockich Żydów”. Naszym przewodnikiem i prowadzącym warsztaty był pan Andrzej Tarasewicz, pracownik białostockiego PTTK.
We wtorek muzycy Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrali najmłodszych uczniów naszej szkoły z kl. 0B, 2B i 3A w bardzo ciekawą, muzyczną podróż przez trzy światy muzyki klasycznej, rozrywkowej i instrumentów perkusyjnych. Dzieci dzięki dźwiękom i wyobraźni odwiedziły różne kontynenty i poznały bliżej brzmienie wielu instrumentów perkusyjnych, których do tej pory nie znały. To była wspaniała muzyczna przygoda.
W dzień Katarzynek w klasie 1b odbyły się Katarzynkowo - Andrzejkowe wróżby. Uśmiechom nie było końca, ponieważ każdy wywróżył sobie w trakcie zabawy chociaż kilka wariantów udanej przyszłości. ️Zaprosiliśmy również do siebie klasę 1a, co by i im poprawić humor w ten piątkowy wieczór.
W tym tygodniu rozpoczynamy akcję czytelniczą pt. Książki w podróży. Jest ona jednym z zadań zaplanowanych do wykonania w ramach ogólnopolskiego programu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, w którym bierzemy udział. Zachęcamy zatem do przyniesienia do szkoły książki lub książek, które zostały już przeczytane lub były nietrafionym prezentem i chcielibyśmy oddać je w dobre ręce. Takie książki pozostawiamy na specjalnie oznaczonej półce na parterze a w zamian możemy zabrać w podróż do nowego, własnego domu inną książkę, która wydaje nam się ciekawa. W ten sposób powstanie „dworzec” dla podróżujących między dziecięcymi domami książek. Z półki można będzie korzystać wielokrotnie wymieniając lub oddając przeczytane książki. Powstały kącik czytelniczy zachęca do sięgnięcia po lekturę podczas przerw. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji, która potrwa do 5 grudnia.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia Panie praktykantki przygotowały trzecioklasistom ortograficzne podchody. Szkołę zamieniły w Stumilowy Las i ukryły w nim, w różnych miejscach, misiowe zadania i zagadki, które dotyczyły znajomości poznanych zasad pisowni ó i u. Tropicielom z obu drużyn udało się wykonać wszystkie zadania i ułożyć hasło dnia z zebranych po drodze liter. Nagrodą dla zwycięzców były pyszne, czekoladowe Lubisie.
Święto misia jak, co roku jest dla dzieci w naszej szkole świetną okazją do spędzenia czasu na zabawach z pluszakami. I w tym roku 3A spędziła ten dzień na wesołych, misiowych zabawach. Dzieci rozpoczęły lekcje od misiowych podchodów, następnie wykonały z puzzli portret ulubionego misia Kubusia Puchatka, a na koniec z ręczników zrobiły sympatyczne, mięciutkie misiowe przytulanki.
25 listopada klasa 0b świętowała Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz zajęciach plastycznych. W tym dniu w klasie przybyło nowych uczniów w postaci pluszowych misiów. Wieczorem zerówkowicze mieli swoją pierwszą nocowankę w szkole. Uczczeniem tego długiego dnia był seans filmowy :)
Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 a pamiętali o dacie 25 listopada. Tego dnia obchodzimy bowiem urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji poznaliśmy kontekst historyczny tego święta, malowaliśmy portrety Misia, widziane oczami dzieci, tańczyliśmy przy misiowych utworach, jak również zorganizowaliśmy noc filmową z Misiem Uszatkiem w roli głównej. Drugą okazją do świętowania były także urodzinki naszej uczennicy Lidii. Wszystkim Jubilatom życzymy misiowych sto lat!
Z okazji Dnia Misia na naszych zajęciach plastycznych wykonaliśmy portret ukochanego pluszaka. Nasze misie wyszły bardzo kolorowe. Zobaczcie sami.
W piątek 25 listopada nasi uczniowie w składzie Hubert Sosnowski, Ewa Jamróz, Weronika Nartowicz oraz Aleksandra Mielech wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematycznych "Náboj", w których rywalizowało ze sobą 1400 drużyn z takich krajów jak: Belgia, Czechy, Hiszpania, Francji, Chorwacja, Holandia, Polska oraz Słowacja. Na Podlasiu jednostką organizacyjną był Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, na terenie której, w bibliotece, spotkały się 21 lokalne drużyny. Nasi "wojownicy" uzbrojeni w wiedzę oraz długopisy przystąpili do zawodów pełni energii i zdecydowania. Zadania nie były łatwe i wymagały inwencji, oraz nieszablonowego myślenia. Zawodnicy musieli polegać nie tylko na swoich umiejętnościach, ale i też na efektywnej współpracy całej drużyny. Po dwóch wyczerpujących godzinach zawodów, nasi reprezentanci mogli odetchnąć i tylko czekać na wyniki. Nasi uczniowie zajęli zaszczytne piąte miejsce na Podlasiu i 27 w całej Polsce. Uczniowie mogą teraz maszerować korytarzami szkoły z podniesioną głową, bo jest z czego być dumnym!
W tym tygodniu na warsztatach wykonaliśmy barwne, skarpetkowe pacynki. Staraliśmy się okiełznać igłę i nitkę oraz podszkolić w tajemnej sztuce przyszywania guzików. Sami zobaczcie jak nam poszło.
Jak dać nowe życie starej lub za małej skarpetce? Można z niej zrobić pacynkę i wykorzystać do przygotowania klasowego przedstawienia. Takie pacynki ze swoich skarpetek wykonały na technice dzieci z 3A w ramach # laboratoriumprzyszlosci.
Zrobienie pacynki było nie tylko doskonałą okazja do zabawy, ale również dla niektórych dzieci pierwszą nauką przyszywania guzików. I wcale to nie było łatwe, ale udało się i wszystkie pacynki otrzymały oczy z guzików oraz włosy z włóczki.
W listopadzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się konkurs wokalny. Z tego miejsca w imieniu organizatorek chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu.
Komisja miala bardzo trudny wybór ale musiała wytypować grono najlepszych wykonań i tak :
I miejsce zajęła Amelia Malinowska kl. IVA
II miejsce zajął Seweryn Hac kl. VIIIC
III miejsce ex aequo Hanna Górska I Agnieszka Jamróz kl. VIb
Wyróżnienia Amelia Chmielewska kl. VIIIb , Milena Rudnicka Bagniuk kl. IVb, Wojtek Ejsymont kl. IVa, Anastazja Leśniewska kl. IVb oraz Ewelina Pacholec kl. Va
Serdecznie wszystkim gratulujemy.
Organizatorki p. Magdalena Romanowska oraz Magdalena Winograd
Fajnie czasem jest się pobrudzić. Wiedzą to szczególnie uczniowie zeróweczki, którzy podczas zajęć warsztatowych z sensoplastyki wykonali własnoręcznie brokatową mannolinę.
22 listopada w klasie 0b odbył się Dzień Kredki. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób produkowana jest kredka, brali udział w zabawach na spostrzegawczość oraz wykonali własną kolorową kredkę.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji 3A wszystkich serdecznie pozdrawia uśmiechem oraz przesyła moc dobrej energii. Nasz uśmiech nic nie kosztuje, a wzbogaca każdego kto go otrzymuje i tego, kto go daje. Prześlijcie go dalej …:)
W tym roku po raz kolejny postanowiliśmy połączyć siły
i wesprzeć Szlachetną Paczkę!
Poniżej przedstawiamy opis wybranej przez szkołę Rodziny.
--- PANI ANIA ---
W czwartkowy poranek odbyło się podsumowanie szóstej edycji konkursu plastycznego pt. „Jesień gra na skrzypcach". Wręczenie nagród przez Panią Dyrektor poprzedziły krótkie występy klas zerowych o tematyce jesiennej. Poniżej publikujemy listę nagrodzonych uczniów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy zwycięzcom !
KONKURS PLASTYCZNY PT. „JESIEŃ GRA NA SKRZYPCACH”
KATEGORIA KLAS 0-1
I miejsce – Alicja Kondracka, kl. 0 b
II miejsce – Kornelia Kalinowska, kl. I b
III miejsce – Aleksandra Gesinowska, kl. 0 b
WYRÓŻNIENIA:
Nadia Barszczewska, kl. 0 a
Jakub Nowak, kl. 0 a
Jakub Malczeski, kl. I a
Hanna Laskowska, kl. I b
KATEGORIA KLAS 2-3
I miejsce – Emilia Kalinowska, kl. II a
II miejsce – Michał Koroluk, kl. II a
III miejsce – Wiktoria Kowalewska, kl. III b
WYRÓŻNIENIA:
Maria Matyjasek, kl. I a
Amelia Hojden, kl. II b
Martyna Maślach, kl. II a
Krzysztof Solarczyk, kl. II b
Ekologiczne, płócienne piórniki, które dzieci z 3A dostały w prezencie od mlecznych przyjaciół - Kota Mleczysława i Mlecznej Kity, zostały na kreatywnych warsztatach pomysłowo ozdobione kredkami do tkanin.