Na dzisiejszych zajęciach z programowanie w ramach projektu CMI uczniowie mieli możliwość wykorzystania dostępnych w szkole zestawów Arudino (jest to specjalna płytka z oprzyrządowaniem, którą można samodzielnie zaprogramować). Dzięki wykorzystaniu modułu Arduino UNO oraz dostępnego w zestawie joysticka, dzieci mogły w wygodny i prosty sposób sterować postacią w grze. Gry w których wykorzystaliśmy zestaw Arduino uczniowie samodzielnie przygotowali na poprzednich zajęciach. Radość z samodzielnego podłączenia i zaprogramowania kontrolera była ogromna, a zabawa nie miała końca.
14 października był w 3A dniem pełnym słodkości i zabawy. Obchodziliśmy kolejne, już 3 urodziny naszej klasy. Dzieci przygotowały tort oraz gofry i zaprosiły na urodzinowe przyjęcie panie praktykantki z IV roku pedagogiki. Po słodkiej uczcie był czas na wspólne, integracyjne zabawy.
Z wielką niecierpliwością II B czekała na czwartkowe warsztaty. Po pierwszych wprawkach szycia ściegów ręcznych w końcu zaczęliśmy naukę szycia na maszynie. Od podstaw, od nawlekania szpulek, nakładania bębenków, poznania budowy maszyny po pierwsze udane ściegi. Wszystko pod okiem zawodowej krawcowej Pani Basi, która czuwała by każda nitka słuchała się naszych uczniów. Teraz jesteśmy w trakcie szycia psich maskotek, a że zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie w klasie na pewno na tym nie poprzestaniemy.#labolatorium przyszlosci
W piątkowy ranek nie można było przejść obok sali IIB obojętnie a to za sprawą zapachów, które przyciągały miłośników babki ziemniaczanej i to nie byle jakiej babki. Uczniowie IIB sami obierali ziemniaki, ścierali je na tarkach i na tarce elektrycznej, a następnie doprawili do smaku. Piekło się długo, bo drugiej klasie tak bardzo spodobało się obieranie ziemniaków, że babka wypełniła cały prodiż. Po trzech godzinach kuszenia zapachami uczniów i nauczycieli szkoły, babka gotowa była do degustacji. A to wszystko w ramach innowacji pedagogicznej "Z przepisu Babci Basi".
Jesień, parki wyzłaca, kusząc do brodzenia w opadłych liściach, zapachem, widokiem i szelestem chwytając swym pięknem za serce. Z tak złocistej jesieni korzysta II B. Podczas wizyty w parku uczniowie na zrobionych przez siebie paletach barw, próbowali odnaleźć jej wszystkie odcienie a następnie zatrzymać w kadrze jej piękno i radość. Sprzęt z Laboratorium Przyszłości ułatwił zgłębianie tajników fotografii czy tworzenie naszych kolorowych palet.#laboratoriumprzyszlosci
IIB wraz z klasą IIIA miała ostatnio możliwość gościć wyjątkową parę. Szkołę odwiedził funkcjonariuszu Straży Miejskiej wraz ze swoim partnerem Coltem - owczarkiem belgijskimi. Dzieci miały możliwość zapoznania się bliżej z pracą psa policyjnego i dowiedzieć się o różnych zwyczajach i zachowaniach naszych psich kolegów. Jak wiadomo miłośników zwierząt u nas nie brakuje więc ta wizyta zdecydowanie była niezwykle ekscytującą.
Nasza IIB po poznaniu ściegów ręcznych i podstaw szycia na maszynie postanowiła testować kolejne materiały zakupione w ramach projektu @laboratoriumprzyszlosci . Teraz przeszedł czas na szydełko. Podczas wrześniowych warsztatów, liczenia oczek na szydełku uczyła nas Pani Sylwia, która jest pasjonatką "robótek ręcznych". Łatwo nie było ale IIB łatwo się też nie poddaje, chociaż nim wykonają wymarzone maskotki muszą jeszcze poćwiczyć.
13 października br. europoseł Tomasz Frankowski zorganizował na stadionie miejskim w Białymstoku spotkanie dla stowarzyszeń, szkół, klubów sportowych i organizacji wspierających edukację i sport w regionie. Uczestniczyliśmy w wydarzeniu, bo była to okazja do wymiany doświadczeń z tymi, którzy już korzystali z finansowego wsparcia UE, jak i tymi, którzy dopiero szukają możliwości udziału w funduszach dla swojej organizacji.
Klasa 2a zasmakowała się w zajęciach kulinarnych. Uczniowie korzystając ze sprzętu dostępnego w pracowni technicznej, zrealizowanej w ramach programu #laboratoriaprzyszlosci, wykonali tosty oraz przepyszne gofry. Ach! Jakie to było smaczne! :)
Przed Dniem Edukacji Narodowej klasy 3 wybrały się do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, aby obejrzeć wystawę i dowiedzieć się, jak wyglądała dawniej szkoła oraz jak się w niej uczyły dzieci.
11 października obchodziliśmy Dzień Dziewczynki. Z tej okazji, tym razem chłopcy z 3A obdarowali swoje koleżanki uściskami, życzeniami i słodkościami.
We wtorkowy poranek odwiedziła nas Pani Dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Opowiedziała nam jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe by zachować zdrowie oraz dobre samopoczucie. Dzieci pod kierunkiem Pani Dietetyk stworzyły Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.
Jesień, złota jesień, złota polska jesień w naszej klasie i kreatywne wykorzystanie podarowanych, rozczłonkowanych puzzli.
Polecamy! Farby to zawsze dobry pomysł na nudę
Wszyscy wiedzą, że złota, polska jesień jest doskonałą porą dla grzybiarzy, ale jak je rozpoznawać od trujących oraz prawidłowo zbierać? - tego kl. 3A uczyła się ostatnio na przyrodzie. Dużo wiedzy na ten temat przekazał nam nasz zapalony, klasowy grzybiarz - Kuba Tomczuk, który przyniósł do szkoły zebrane razem z tatą okazy i nauczył pozostałe dzieci rozpoznawać maślaki, podgrzybki, koźlarze oraz kanie.
11 października uczniowie klasy 0b odwiedzili Epi-Centrum Nauki. Zerówkowicze stali się naukowcami i odkrywali różne strefy naukowe zaoferowane przez ośrodek edukacyjny. Obiecali, że wybiorą się tam ponownie z Rodzicami ;)
W tym tygodniu w ramach warsztatów kulinarnych, uczniowie klasy 0a wspólnie przygotowali pyszne naleśniki, które zjadły na podwieczorek.
5 października odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych (6x800m)
Po zaciętej walce nasza reprezentacja zajęła bardzo wysokie miejsca Dziewczęta 7 miejsce i chłopcy 5 miejsce Jest to bardzo dobry wyniki tym bardziej ze nasza reprezentacja składała się głównie z młodszych uczniów.
Dziewczęta
Amelia Artemiuk
Laura Harasimczuk
Marysia Chlabicz
Nela Skurska
Agnieszka Jamróz
Izdebska Hania
Chłopcy
Sawoniewski Maksymilian
Kulesza Bartek
Samselski Ignacy
Czembrowski Hubert
Kidrycki Filip
Stanisław Zalisz
Wszystkim zawodnikom gratulujemy serca do walki !!!
10 października z okazji Dnia Drzewa klasy 2 i 3 uczestniczyły w lekcji przyrody „O czym szumią drzewa” przygotowanej przez kino Helios. Po lekcji i rozwiązaniu leśnego quizu dzieci obejrzały piękny film dokumentalny „Serce dębu“ ukazujący jak ważną i niezwykłą rolę w całym ekosystemie pełni drzewo.
Uczniowie klasy 0a w poniedziałkowy poranek uczestniczyli w lekcji dotyczącej warzyw. Za pomocą różnych zmysłów badali ich kształt, wielkość, fakturę oraz smak. Poznali również wartości odżywcze warzyw oraz ich niebotyczny wpływ na nasze zdrowie.