ZAJĘCIA POZALEKCYJNE I KOŁA ZAINTERESOWAŃ
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań

dla klas 0-3 SSP 4 w roku szkolnym 2017/2018

• Koło origamizajęcia, które w formie wesołej zabawy na pograniczu papieroplastyki rozwijają zdolności manualne. Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia.

• Programowanie - W naszej szkole uczniowie mają możliwość nauki programowania. Zajęcia prowadzone są w ramach realizacji innowacji pedagogiczne. Programowanie sprawia wiele radości naszym uczniom. Jest to świetna zabawa, która rozwija kreatywność oraz umiejętność analitycznego myślenia.

• Lego Education - Podczas niepozornej zabawy klockami mamy okazję rozwijać umiejętność współpracy w grupie poprzez wspólnie wykonywane zadania. Rozwijamy swoją wyobraźnię budując wspaniałe historie, których bohaterami są małe, plastikowe ludziki. Rozwijamy umiejętności logicznego myślenia rozwiązując za ich pomocą zadania matematyczne oraz stawiane nam problemy. Co by o nich nie mówić to i tak dla nas są super!

• Koło eksperymentówzajęcia podczas, których odkrywamy ciekawostki świata, fizyki, optyki, kuchni. Mamy możliwość obserwacji oraz samodzielnego wykonania prostych doświadczeń.

• Szachy – podczas zajęć szachowych prowadzonych przez p. Łukasza Suchowierskiego doskonalimy swoje umiejętności logicznego myślenia oraz rozwijamy myślenie strategiczne.

• Mały Artysta –  jest to forma zajęć plastycznych podczas których poznajemy nowe techniki oraz barwimy otaczający nas świat kolorami tęczy.

• Radosne Nutki – na tych zajęciach odkrywamy barwny świat nut i  melodii ucząc się gry na flażolecie.

• Ortografia na wesoło – Kto powiedział, że nauka ortografii musi być nudna? Rebusy, krzyżówki, kolorowanki  oraz ciekawe gry ortograficzne czekają na miłośników poprawnego pisania.

• Reader’s Club, Kreatywnie z angielskim, Koło języka angielskiego, zajęcia z języka rosyjskiego – wesoła zabawa językiem to klucz do sukcesu i nauki nowego języka dlatego już od zerówki uczniowie chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach językowych na terenie szkoły. Zajęcia wzbogacają wesołe piosenki i ciekawe zadania do wykonania oraz nowoczesne aplikacje.

• Mistrz rakietkizajęcia tenisa stołowego dla dzieci prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego pozwalają nam zażyć dodatkowej porcji ruchu, nawet gdy za oknem pada deszcz.

• Mini gry zespołowetak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy dziecka: tylko duża przestrzeń sali gimnastycznej oraz zgrana drużyna małych zawodników. Wspólnie uczymy się zasad  gier zespołowych oraz doskonalimy zasady fair play .

• Kopać każdy może – kiedy piłka w grze, każdy mały zawodnik marzy o tym, aby być jak Robert Lewandowski. Na zajęciach pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego wspólnie doskonalimy technikę gry, uczymy się być zespołem, którego nie powstydzi się szkolny stadion...

• Gry i zabawy sportowe – współzawodnictwo i chęć rywalizacji mogą być przyjemne.  Wystarczy kilka drużyn, stara zabawa podwórkowa, drobny sprzęt sportowy i dużo wolnego miejsca na sali gimnastycznej. Na tych zajęciach mamy okazję poznać stare i nowe sportowe gry i zabawy podwórkowe, które mamy nadzieję skutecznie odciągną nas od komputera.

• Zumba – podczas zajęć z muzyką w tle prowadzonych przez instruktorkę Zumba Kids uczniowie doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową oraz zażywają dodatkowej porcji ruchu. Jest to świetny sposób na rozładowanie emocji i nabranie sił do dalszej nauki.

Dodatkowo naszą ofertę wzbogacają zajęcia specjalistyczne takie jak : terapia pedagogiczna, gimnastyka korekcyjna oraz logopedia.