Z okazji Dnia Dziecka klasa 3A uczestniczyła w warsztatach sensorycznych Epicentrum Nauki „Magiczny świat glutka”. Dzieci samodzielnie stworzyły kolorowe glutki, poznając właściwości różnych materiałów. Zajęcia były pełne radości, eksperymentów i kreatywnej zabawy.
12 czerwca w ramach Dnia Pustej Klasy pierwszaki wybrały się Muzeum Przyrodniczego. Zwiedziliśmy wystawę na temat przyrody północno-wschodniej Polski, minerałów, ryb naszych rzek i jezior oraz zobaczyliśmy terraria z żywymi zwierzętami. Bardzo nam się podobało w muzeum, wrócimy tam we wrześniu.
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 0b wybrali się do Pixel House, gdzie czekała na nich świetna zabawa. W nowoczesnym centrum rozrywki uczniowie mogli zmierzyć się zespołowo lub indywidualnie w grach interaktywnych.
9 czerwca 2026r. dzięki doskonałej grze i zaangażowaniu uczeń klasy 4b - Julian Gutowski zdobył I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej U 12. To jednak nie koniec jego sportowej przygody. Już w lipcu wraz z kolegą będzie reprezentował nasze województwo podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Plażowej w Kołobrzegu, gdzie zmierzy się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego osiągnięcia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
Uczniowie z klasy 3A są już całkowicie gotowi na letnie przygody. W ramach przygotowań do wakacyjnych wyjazdów na wesołych warsztatach samodzielnie stworzyli kolorowe saszetki. Każda z nich została ozdobiona i podpisana własnoręcznym imieniem, dzięki czemu bilet czy kieszonkowe na pewno się nie zgubią.
Zobaczcie efekty ich pracy.
To już ostatnie warsztaty plastyczne w galerii Sleńdzińskich w pierwszej klasie. Tym razem rysowaliśmy maki na płytkach z pleksi. Prace wyszły wspaniałe!
Bonjour!
W ramach cyklu warsztatów „Podróże po Europie” uczniowie klasy 0a wybrali się w niezwykłą podróż do Francji. Dzieci poznały najciekawsze zabytki i elementy kultury tego kraju, nauczyły się kilku podstawowych zwrotów w języku francuskim oraz dowiedziały się, jakie potrawy są popularne we Francji.
Nie zabrakło również smakowitych doświadczeń – uczniowie mieli okazję spróbować tradycyjnych francuskich makaroników. Na zakończenie wykonali kreatywne projekty inspirowane Francją – zarówno w formie prac plastycznych, jak i budowli z klocków LEGO.
To była kolejna pełna wrażeń podróż, podczas której nauka połączyła się z zabawą i twórczym działaniem!
Klasa 3A pracuje często metodą projektu. Uczniowie chętnie działają w zespołach, rozwijając współpracę, kreatywność i samodzielność.Dzieci wykonały już m.in. projekty dotyczące cudów świata, parków narodowych oraz życia w jeziorach i rzekach. Praca tą metodą pozwala im lepiej poznawać omawiane zagadnienia i aktywnie zdobywać wiedzę poprzez działanie.
W czerwcowy poranek klasa2c po raz ostatni w tym roku szkolnym wybrała się na zajęcia do lasu w ramach innowacji pedagogicznej Szkoła leśnych ludzi. Podczas zajęć zbudowaliśmy szałas i zamontowaliśmy wiszące krzesła. Był czas na naukę ale również na zabawę i relaks.
W sobotę, 13 czerwca, nasza społeczność szkolna bawiła się na corocznym Pikniku Rodzinnym.
Konkurencje sportowe jak zawsze wyzwolił ducha zdrowej rywalizacji i przyniósł mnóstwo śmiechu. Prawdziwym hitem okazała się jednak tegoroczna nowość – TURBO Dzielniak RUN. Bieg dostarczył masę pozytywnej energii i pokazał, że w naszych uczniach (i rodzicach!) drzemie wielka siła.
Na uczestników czekało mnóstwo ciekawych stoisk oraz specjalne atrakcje dla najmłodszych, ale umówmy się – piknik to także pyszne jedzenie! Zapach grilla unosił się nad całym boiskiem, a nasz wspólny piknikowy stół uginał się od pyszności przygotowanych przez rodziców. Prawdziwym oblężeniem cieszył się jednak wóz z lodami. Kolejka do niego nie kończyła się ani na chwilę i co ciekawe, dorośli stali w niej równie cierpliwie jak dzieci!
Jak co roku, na uczestników czekało również stoisko z orzeźwiającą podlaską kranówką z Wodociągów Białostockich oraz punkt ratownictwa medycznego, gdzie można było przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy.
Piknik miał także piękny wymiar charytarywny. Dzięki loterii fantowej wsparliśmy podróż naszej drużyny Destination Imagination na finały do Chin. Z kolei w strefie DKMS dorośli mogli zrobić coś dobrego i zarejestrować się jako dawcy szpiku.
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie medali za wszystkie konkurencje sportowe, które wywołało mnóstwo radości i dumy u naszych zawodników.
Dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie i wspaniałą, rodzinną atmosferę!
Pomimo upływu czasu nadal jesteśmy pod wrażeniem obejrzanego meczu. Spotkanie Jagiellonia – Zagłębie Lubin mogliśmy obejrzeć dzięki uprzejmości pana Adriana Strzałkowskiego – Molskiego. Uczniowie klasy 2c rodzinnie przeżywali wspaniały mecz, co można zobaczyć w galerii do, której zapraszamy.
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, uczniowie klasy 0a przenieśli swoją twórczość na świeże powietrze! W ubiegłym tygodniu dzieci stworzyły wyjątkowe dzieło malarskie pt. „Podwodny świat”. Tym razem mali artyści malowali na nietypowym materiale – folii, która stała się niezwykłym płótnem dla ich kreatywności. Kolorowe ryby, morskie rośliny i podwodne stworzenia ożyły dzięki wyobraźni oraz zaangażowaniu naszych zerówkowiczów.
Ten dzień uczniowie klasy 2 c spędzili bardzo intensywnie. Na początku wyzwania w grze terenowej. Magiczne pudełko przygotowanej przez panią Magdę Wasiluk. Później szkolny seans filmowy jak w prawdziwym kinie. Goofy na wakacjach i popcorn, to super połączenia. Oczywiście był też czas poświęcony podwórkowym zabawom. A to wszystko można obejrzeć w naszej galerii.
Podczas kolejnej wizyty w Epi-Centrum Nauki uczniowie klasy 3A wzięli udział w warsztatach chemicznych, na których mogli jednocześnie bawić się i eksperymentować, wykonując bezpieczne doświadczenia z użyciem odczynników.Młodzi naukowcy pracowali, zgodnie z instrukcjami prowadzącego. Zajęcia dostarczyły im wiele radości i pokazały, że nauka może być fascynującą przygodą
Sala kinowa, mecz w kosza z wychowawcą, podchody, poszukiwanie zaginionej skrzyni, lekcja muzealna….- nie da się wymienić wszystkiego, co przyniósł Dzień Pustej Klasy!
19 maja uczniowie klasy 0B mieli okazję zwiedzić Muzeum Historii Farmacji i Medycyny w Białymstoku. Zerówkowicze obejrzeli starodawne sale medyczne np. stomatologiczną, rentgenowską, farmakologiczną. Zakończeniem wycieczki były warsztaty na których wykonali na pamiątkę gipsowe odlewy Pałacu Branickich.
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 0a wybrali się do Pizzerii Oregano, gdzie czekała na nich wyjątkowa kulinarna przygoda. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować własne pizze – wyrobić ciasto, wybrać ulubione dodatki i skomponować niepowtarzalne smaki. Największą radość sprawiło oczywiście degustowanie własnoręcznie przygotowanych wypieków. Było smacznie, kreatywnie i bardzo wesoło! Dziękujemy Pizzerii Oregano za miłe przyjęcie i niezapomniane warsztaty!
W trakcie odbywających się w dniach 6 - 7 czerwca V Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów w Karate Olimpijskim WKF w Gronowie k. Torunia, organizowanych przez Polską Unię Karate, Łukasz wywalczył dwa brązowe medale.
W konkurencji Kumite Indywidualne Mężczyzn U16 +70kg wywalczył brązowy medal. Drugiego dnia zawodów, do zwycięstwa w starcie indywidualnym, "dołożył" również brąz w konkurencji Kumite Drużynowe Mężczyzn U16.
Co ważne, w tym roku Łukasz utrzymuje cały czas miejsca w ścisłej czołówce w ogólnopolskim rankingu zawodników Polskiej Unii Karate plasując się na miejscach 1 - 3 (do maja zajmował 1 lokatę w rankingu!). Dzięki temu uzyskał powołanie do Reprezentacji Polski w Karate Tradycyjnym i ma szansę wystartować na październikowych Mistrzostwach Świata w Bielsko-Białej.
Przed Łukaszem intensywny czas: za 2 tygodnie start w turnieju Polish Open w Bielsko-Białej (międzynarodowe zawody, na które przyjeżdża ponad 2 tys zawodników z całego świata) a na początku lipca wyjazd do Chorwacji na zawody z cyklu Youth League czyli absolutny top jeśli chodzi o zawodników ze światowej czołówki.
Od dziś (3 czerwca) wchodzą w życie nowe, ważne przepisy drogowe: dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia mają obowiązek jazdy w kaskach ochronnych na rowerach i hulajnogach elektrycznych.
Kto lepiej przypomni o bezpieczeństwie niż sami zainteresowani? Zobaczcie krótki film przygotowany przez Straż Miejską w Białymstoku, w którym wzięli udział uczniowie naszej Społecznej Szkoły Podstawowej.
https://www.facebook.com/reel/759538250519140
Jesteśmy dumni, że nasi podopieczni świecą przykładem i dbają o bezpieczeństwo rówieśników!
27 maja 2026 r. uczniowie klas 8 uczestniczyli w warsztatach chemicznych, które odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń, otrzymując jednocześnie ogromną dawkę wiedzy.
Dziękujemy za ciekawe i inspirujące zajęcia!