• Podróże po Europie - Hiszpania

    Podróże po Europie - Hiszpania

    W ramach cyklu warsztatów „Podróże po Europie” uczniowie klasy 0a odwiedzili słoneczną Hiszpanię. Dzieci poznały tradycje, kulturę oraz ciekawostki związane z tym krajem. Nie zabrakło również smaków Hiszpanii – nasi mali podróżnicy mieli okazję spróbować pysznych hiszpańskich tapas. Podczas zajęć uczniowie wykonali także flagę Hiszpanii, rozwijając swoją kreatywność i poznając symbole narodowe tego kraju.

    Zapraszamy do galerii 

  • Projekt Białystok

    Projekt Białystok

    W maju uczniowie klasy 0a realizowali projekt związany z naszym regionem. W grupach przygotowali albumy prezentujące swoje miejscowości. Wyszukiwali informacje, wybierali ciekawe miejsca oraz tworzyli ilustracje i opisy. Powstały kolorowe i pomysłowe prace pokazujące, jak dobrze znają swoje otoczenie. To była świetna okazja do rozwijania współpracy i kreatywności.

    Zapraszamy do galerii 

  • Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

    Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

    Zakończyły się eliminacje do finału Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich na stadionie im. Wojciecha Nowickiego w Białymstoku! 

    W zawodach udział wzięło ponad 500 zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego.  Emocji, sportowej walki i świetnych wyników nie brakowało!

    Swoją obecnością wydarzenie uświetniły gwiazdy polskiej lekkoatletyki:

    - Wojciech Nowicki 
    - Marlena Granaszewska 
    - Joanna Fiodorow 
    - Kamila Lićwinko

    Naszą szkołę pięknie reprezentowali uczniowie klas 3 i 4. Dla większości z nich były to pierwsze zawody lekkoatletyczne. Mam nadzieję że uczniowie wynieśli z nich dużo doświadczenia i miłych wspomnień.

    Z wielką dumą informuję że uczeń klasy 4 Filip Artemiuk zwyciężył i zdobył bilet do finału krajowego i będzie reprezentował nasze województwo na Mistrzostwach Polski we wrześniu na stadionie w Chorzowie.

    Filipku trzymamy kciuki za Ciebie nasz Mistrzuniu

    To wspaniały sukces.
    Wielkie Gratulacje dla wszystkich uczniów za wielkie serce do walki!

    Zapraszamy do galerii 

  • Igrzyska Miasta Białegostoku w lekkiej atletyce.

    Igrzyska Miasta Białegostoku w lekkiej atletyce.

    Nasi uczniowie wzięli udział w Igrzyskach Miasta Białegostoku w lekkiej atletyce. Największe sukcesy odnieśli: Filip Artemiuk zajął 3 miejsce w biegu na 200 m. Ignacy Samselski zajął 1 miejsce w biegu na 2000 m. Chłopcy uzyskali awans do finału wojewódzkiego. Blisko zdobycia medallu była Izabela Sawicka która w biegu na 600m zajęła 4 miejsce.

    Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły,

    Zapraszamy do galerii 

  • Wycieczka klasy 3A do „Ziołowego Zakątka”

    Wycieczka klasy 3A do „Ziołowego Zakątka”

    Dzięki zaangażowaniu i wspaniałej organizacji taty Kuby, Pana Tomasza Nowaka, klasa 3A mogła uczestniczyć w majowej wycieczce do „Ziołowego Zakątka”. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których komponowały ziołowe herbatki oraz wykonywały piękne obrazy z suszonych ziół. Zwiedzały ogród ziołowy, poznając różnorodne rośliny i ich zastosowanie, a także miały bliski kontakt ze zwierzętami hodowlanymi. Wycieczka była okazją do poszerzenia wiedzy przyrodniczej, rozwijania kreatywności oraz integracji zespołu klasowego.

    Dziękujemy Panu Tomaszowi za wspaniałą klasową wyprawę przyrodniczą.

    Zapraszamy do galerii 

  • Robimy tratwy - wesołe warsztaty klasy 3A

    Robimy tratwy - wesołe warsztaty klasy 3A

    Podczas wesołych warsztatów uczniowie klasy 3A wykonali tratwy z patyków i kolorowego papieru. Dzieci uczyły się łączenia drewna oraz współpracy w grupie, rozwijając przy tym swoje zdolności manualne i kreatywność. Zajęcia sprawiły im wiele radości i były ciekawym doświadczeniem łączącym naukę z zabawą.

    Zapraszamy do galerii 

  • Filiżanka dla Mamy

    Filiżanka dla Mamy

    Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, dlatego na warsztatach w klasie 3b powstają przepiękne filiżanki. Mamy nadzieję, że ten drobny prezent własnoręczni zaprojektowany i wykonany umili naszym kochanym mamom poranną kawę lub herbatkę. Wszystkiego najlepszego!

    Zapraszamy do galerii 

  • „Nasz przyjaciel Lampo” - kreatywne warsztaty 3A

    „Nasz przyjaciel Lampo” - kreatywne warsztaty 3A

    Podczas omawiania lektury „O psie, który jeździł koleją” dzieci z kl. 3A wzięły udział w kreatywnych warsztatach plastyczno-techniczych i samodzielnie wykonały przytulanki przedstawiające psa Lampo z wykorzystaniem ręczników. Przy okazji nauczyły się przyszywać guziki oraz rozwijały swoje zdolności manualne.

    Efekty ich pracy są naprawdę wyjątkowe. Zobaczcie, jakie piękne pieski powstały

    Zapraszamy do galerii 

  • Klasa 3A odkrywa makroświat

    Klasa 3A odkrywa makroświat

    Uczniowie klasy 3A uczestniczyli w warsztatach fotograficznych  z makrofotografii ,na których sprawdzali, jak świat zmienia się w wielkim powiększeniu. Dzieci tropiły ukryte detale, testowały kadry z bliskiej odległości i odkrywały to, co niewidzialne gołym okiem.

    Zobaczcie efekty ich fotograficznych eksperymentów

  • Niespodzianki 3A dla Kochanych Mam.

    Niespodzianki 3A dla Kochanych Mam.

    Z okazji Dnia Mamy uczniowie klasy 3A przygotowali wyjątkowe niespodzianki dla swoich Kochanych Mam – własnoręcznie wykonane obrazki, biżuterię i piękne laurki z  życzeniami zdrowia, radości, spełnienia marzeń i szczęścia każdego dnia.

    Zapraszamy do galerii naszych prac.

    Zapraszamy do galerii 

  • Międzyszkolne Mistrzostwa Młodzików w Brydżu Sportowym

    Międzyszkolne Mistrzostwa Młodzików w Brydżu Sportowym

    20 maja 2026 r. młodzież białostockich szkół podstawowych, wzięła udział w Międzyszkolnych Mistrzostwach Młodzików w Brydżu Sportowym. Zawody odbyły się w Warszawie. Zdobyliśmy medale w różnych kategoriach wiekowych. Dokładne informacje są na stronie Podlaskiego Związku Brydża Sportowego.

    Naszą szkołę reprezentowali:
    Matusz Baranowski, Klara Kowalska, Kornelia Klimczuk
    – uczniowie klasy czwartej.

    Gratulujemy !!!!

  • Z życia klasy 1a

    Z życia klasy 1a

    Lekcja biblioteczna

    Zapraszamy do galerii 

    Nasze kolekcje

    Zapraszamy do galerii 

    Warsztaty kulinarne

    Zapraszamy do galerii 

    Lekcja muzealna

    Zapraszamy do galerii 

    Warsztaty plastyczne

  • Warsztaty artystyczne w Muzeum Podlaskim

    Warsztaty artystyczne w Muzeum Podlaskim

    Pod koniec kwietnia uczniowie klasy 0B uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum Podlaskie. Zajęcia podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej dzieci dowiedziały się, jak plamy barwne, nazwy kolorów oraz ich temperatura budują przekaz dzieła sztuki. Natomiast w części praktyczniej zerówkowicze wykonali własne eksperymenty kolorystyczne i stworzyli unikalne prace.

    Zapraszamy do galerii 

  • Dzień Ziemi w klasie 0B

    Dzień Ziemi w klasie 0B

    22 kwietnia uczniowie klasy 0B w ramach świętowania Dnia Ziemi wysprzątali pas zieleni na ulicy Dzielnej. Zerówkowicze wykonali również grupowe plakaty utrwalające ich wiedzę o ekologii. Światowy Dzień Ziemi to okazja, by zwrócić uwagę na rolę środowiska w codziennym życiu oraz na znaczenie wspólnych działań na rzecz jego ochrony.

    Zapraszamy do galerii 

  • Warsztaty w klasie 0a

    Warsztaty w klasie 0a

    W maju klasa 0a rozpoczęła cykl warsztatów pt. „Podróże po Europie”. 
    Pierwszym przystankiem na naszej mapie były słoneczne Włochy. Podczas zajęć dzieci poznały kulturę, najpiękniejsze zabytki oraz tradycyjne smaki tego kraju. Nie zabrakło również kulinarnych inspiracji – na zakończenie warsztatów nasi mali podróżnicy samodzielnie przygotowali pyszne, słodkie tiramisu. Kolejna podróż tuż-tuż…

    Zapraszamy do galerii 

  • Trójbój lekkoatletyczny

    Trójbój lekkoatletyczny

    Mamy to !!! Jesteśmy 3 szkołą w mieście w Trójboju Lekkoatletycznym (bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową). Nasi chłopcy zaprezentowali wspaniałą formę w zawodach Igrzyska Miasta Białegostoku w trójboju lekkoatletycznym. Zrobili duża niespodziankę i w klasyfikacji drużynowej zdobyli brązowy medal na 22 szkoły startujące w zawodach. Radość była ogromna kiedy usłyszeliśmy przez megafon, że zajęliśmy III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy dziewczętom i chłopcom, że godnie reprezentowaliście naszą szkołę. To był piękny dzień!

    Zapraszamy do galerii 

  • V Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

    V Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

    Z dumą informujemy, że uczennica Ewa Chomczyk

    jest finalistką V Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

    Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianie Klimatu

    organizowanego przez Edukacyjną Sieć Antysmogową w ramach NASK-PIB

    Gratulujemy!

  • Uczniowie klas 4 podczas wycieczki do Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku

    Uczniowie klas 4 podczas wycieczki do Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku

    Uczniowie klas czwartych podczas wycieczki do Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku mieli okazję poznać jedną z najważniejszych zasad w relacjach międzyludzkich: „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”. W trakcie spotkania z uwagą wysłuchali konferencji pt. „Szacunek – mała rzecz, wielka sprawa”.

    Podczas wizyty uczniowie wysłuchali również cennych rad i wskazówek, którymi podzielili się Seniorzy. Na zakończenie dzieci podziękowały za serdeczne przyjęcie, wręczając własnoręcznie przygotowane laurki. Spotkanie było pełne wzruszeń i emocji.

    Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania za ciepłe przyjęcie i życzliwą atmosferę.

    Zapraszamy do galerii 

  • Egzamin Ósmoklasisty za nami

    Egzamin Ósmoklasisty za nami

    Nasi najstarsi uczniowie przez ostatnie trzy dni mierzyli się z arkuszami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Atmosfera w szkole była pełna skupienia, ale i pozytywnej energii. Cieszy nas fakt, że po opuszczeniu sal egzaminacyjnych na twarzach większości uczniów gościł uśmiech oraz zadowolenie. Pierwsze emocje już opadły, a teraz pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać na oficjalne podsumowanie Waszej ciężkiej pracy.

  • Klasy 3 z wizytą na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku

    Klasy 3 z wizytą na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku

    12 maja klasy trzecie wybrały się z wizyta na Kampus Uniwersytecki, gdzie odbywały się wydarzenia i wystawy w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Odwiedziliśmy Piknik Klubu Małego Odkrywcy, odkryliśmy sekrety roślin mięsożernych, zwiedziliśmy ziołowy kącik oraz muzeum przyrodnicze. To była bardzo ciekawa wyprawa.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku
    15- 363 Białystok ul. Dzielna 19
  • +85 74-55-117

Galeria zdjęć