21 marca uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na wiosenną wyprawę do Nadleśnictwa Dojlidy, aby na własne oczy zobaczyć, jak budzi się przyroda. Na miejscu powitała nas pani edukatorka, która opowiedziała o pierwszych oznakach wiosny i tajemnicach życia lasu i pracy leśników.
Podczas spaceru wśród drzew szukaliśmy pąków na gałęziach, przebiśniegów i dźwięków śpiewających ptaków. Po pełnym wrażeń spacerze przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek – pyszne chwile w towarzystwie śmiechu i rozmów!
Twórczą częścią dnia było ozdabianie wielkiej sylwetki Pani Wiosny. Na koniec czekały na nas zabawy na świeżym powietrzu, które dodały wszystkim energii i uśmiechu.
Dziękujemy Nadleśnictwu Dojlidy za gościnność i wspaniałą lekcję przyrody! Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wyprawy!
Podczas kolejnych warsztatów w Galerii Sleńdzińskich poznaliśmy starą i niezwykle fascynującą technikę zdobienia papieru – marbling. Użyliśmy do tego kredek olejnych, wody i tuszu. Taki zabarwiony papier wyglądał jak dzieło sztuki. Na nim powstały piękne kompozycje kwiatowe.
Zajęcia popołudniowe upływają nam w miłej i słodkiej atmosferze. Klasa 3a przygotowała wafelki, przekładane masą kajmakową, dżemem i ozdobione bitą śmietaną. Było pysznie.
Uczniowie klasy 2A to nie tylko utalentowani aktorzy, ale także prawdziwi pasjonaci muzyki. Na ostatnich warsztatach „Co nam w duszy gra”, przygotowali wyjątkową prezentację swoich talentów muzycznych. Chętni i utalentowani, mali muzycy zaprezentowali swoje umiejętności w grze na instrumentach. Publiczność z entuzjazmem oklaskiwała każdą prezentację, doceniając zaangażowanie i talent wykonawców. To muzyczne klasowe wydarzenie wprowadziło wszystkich w radosny nastrój i było doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz podziwiania pasji artystycznych naszychkoleżanek i kolegów.
Dzieci z kl.2A odkrywając tajemnice pantomimy przygotowali i wystawili dla klas 0 przedstawienie pantomimiczne pt. „Kot w butach”. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role bez użycia słów, posługując się jedynie gestami i mimiką. Widownia z zainteresowaniem śledziła losy sprytnego kota i jego pana. Dzięki wyrazistej grze aktorskiej oraz starannie dobranym strojom i rekwizytom, historia została przedstawiona w sposób jasny i zrozumiały. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Przedstawienie było nie tylko ciekawym doświadczeniem artystycznym, ale także świetną zabawą dla młodszych i nieco starszych uczniów.
Niedawno uczniowie kl. 2A mieli okazję do odkrywania korzeni swoich rodzin. Zbierając informacje o swoich przodkach, ich imionach i pokrewieństwie, przeglądając zdjęcia z pomocą rodziców i dziadków przygotowali ciekawe prace plastyczne przedstawiając drzewa genealogiczne swoich rodziny. Prezentując na zajęciach gotowe drzewa dzieci chętnie dzieliły się ciekawostkami o swoich przodkach oraz historiami rodzinnymi. Wiele z nich odkryło nieznane dotąd fakty. Projekt ten pomógł uczniom lepiej zrozumieć swoje korzenie oraz rozwijał umiejętności twórcze i społeczne. Tworzenie drzew genealogicznych stało się okazją do rozwijania więzi rodzinnych oraz kształtowania szacunku do historii własnej rodziny.
13 marca byliśmy organizatorem Szkolnej Olimpijki Szkół Niepublicznych dla klas I-III. W zawodach udział wzięły SSP1, SSP2,SSP3 i SSP4. Nasza szkoła spisała się rewelacyjnie wygrywając rywalizację w klasach 1 i 2, natomiast uczniowie klasy 3 zajęli zaszczytne 2 miejsce. Wieeelkie gratulacje!!!
Jesteście niesamowici i jak to skomentował jeden z rodziców „Daliście czadu”.
Podczas marcowych warsztatów w galerii Sleńdzińskich klasa 3b wykonywała wiosenne broszki z masy samoutwardzalnej. Było twórczo i ciekawie, jak zawsze.
Wiosenne warsztaty klasy 3b w pracowni Laboratoria Przyszłości zaczęliśmy od uszycia poduszek wg własnego projektu. Bardzo lubimy spędzać tam czas.
Podczas marcowych zajęć kucharskich 3b zrobiliśmy wafelkowy przekładaniec. Okazało się, że wszyscy mamy talent do gotowania i jedzenia.
Jak uczcić dzień mężczyzny? Oczywiście sparingiem w piłkę nożną Klasa 1a i 1b juz po raz kolejny rozegrały sparing Wszyscy dali z siebie 100% kibice również :) Tym razem lepsza okazała się klasa 1b Chłopcy już umówili się na rewanż który rozegramy w maju
12 marca odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Wiktoria Panasiuk, Filip Łuczak, Ignacy Samselski , Łukasz Mroczkowski i Samuel Wiszowaty.
Najlepiej z naszej ekipy zaprezentował się Filip Łuczak który zdobył III miejsce indywidualnie na 50m stylem dowolnym i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego. Natomiast nasza szkoła zajęła V miejsce drużynowo wśród chłopców szkół miasta Białegostoku.
Gratulujemy i życzymy powodzenia. Filip w finale wojewódzkim
W tym tygodniu uczniowie mieli okazję wyruszyć w niezwykłą podróż do świata kosmosu! Podczas kreatywnych zajęć tematycznych dzieci wcieliły się w rolę małych odkrywców galaktyki, tworząc własne ufoludki z warzyw oraz rakiety kosmiczne z plastikowych butelek, bibuły i kolorowych kartek.
Zabawa była nie tylko świetnym sposobem na rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych, ale także okazją do rozmów o tajemnicach wszechświata. Mali artyści wykazali się ogromną kreatywnością.
Czy wśród naszych uczniów kryje się przyszły astronauta? Kto wie!
Klasa 1B udała się na niezwykłą wycieczkę do Muzeum Wojska w Białymstoku, gdzie wzięła udział w warsztatach „Muzealna Akademia”. Dzieci miały okazję przenieść się w czasie i poznać fascynujący świat średniowiecznych grodów oraz historię pierwszego uniwersytetu w Polsce.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądał średniowieczny gród, czym charakteryzowały się życie i nauka na pierwszych uniwersytetach, a także jakie przedmioty studiowali ówcześni studenci.
Zwieńczeniem zajęć było stworzenie przez dzieci własnych breloczków, które stanowiły pamiątkę z tej niezapomnianej wizyty. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał także dyplom ukończenia „Muzealnej Akademii”, a na zakończenie, uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi władcy, pozując do zdjęcia na królewskim tronie!
To wyjście było nie tylko wspaniałą okazją do nauki, ale także do świetnej zabawy i odkrywania historii w niecodzienny sposób.
Podsumowanie projektu „Szkoła dobrej energii”
W latach kwiecień 2023 – marzec 2025 realizowaliśmy projekt „Szkoła dobrej energii”, współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach Regionalnego Rozwoju Edukacji Ekologicznej. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz wiedzy na temat Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) wśród dzieci, młodzieży i nauczycieli.
Dofinansowanie projektu wyniosło ponad 120 tysięcy złotych.
W ramach projektu:
Zorganizowaliśmy Piknik „Dobrej Energii”, w którym uczestniczyło aż 200 osób. Było to święto edukacji ekologicznej z warsztatami, stoiskami tematycznymi i konkursami.
Przeprowadziliśmy konkursy pt. „Dobra Energia dla Ziemi”, w których można było wygrać hulajnogi elektryczne. Nadesłano wiele wspaniałych prac pokazujących kreatywne podejście do ochrony środowiska.
Przeszkoliliśmy 50 nauczycieli z różnych szkół w zakresie „Odnawialnych Źródeł Energii w edukacji przedszkolnej i podstawowej”.
Nauczyciele ci przeprowadzili łącznie 45 godzin warsztatów, w których wzięło udział 812 uczniów! To ogromny wkład w edukację młodego pokolenia.
Stworzyliśmy e-book ze scenariuszem zajęć dla klas od 0 do 8 – praktyczne narzędzie do nauki o OZE.
Zakupiliśmy materiały dydaktyczne, w tym energorower, laptop, stację ładującą, rzutnik przenośny oraz mobilny ekran.
Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami: Niepubliczną Szkołą Podstawową w Niewolnicy Kościelnej, SP nr 2 w Białymstoku, SP nr 19 w Białymstoku, SP nr 45 w Białymstoku, Sportową Szkołą Podstawową w Supraślu oraz Niepubliczną Szkołą Podstawową „Uśmiech” w Białymstoku.
Zorganizowaliśmy imprezę „Szkoły dla Ziemi” we współpracy z Wydziałem Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Informacja o wydarzeniu dotarła do wielu studentów, z których część wzięła udział w panelu szkoleniowym na temat edukacji o OZE. Dla uczniów przygotowano stoiska tematyczne, warsztaty i występy piosenek o Ziemi.
Efekty projektu:
To był niesamowity projekt pełen energii i ekologicznej pasji! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział i przyczynili się do jego sukcesu.
Projekt „Szkoła dobrej energii” został współfinansowany przez WFOŚiGW w Białymstoku w ramach Regionalnego Rozwoju Edukacji Ekologicznej.
5 marca na basenie przy ulicy Stromej odbyły się Igrzyska Dzieci w pływaniu.
6 uczniów z naszej szkoły wyraziło chęć uczestnictwa w zawodach. Do rywalizacji przystąpili pełni zapału i odwagi. Mimo, że nie udało sie wywalczyć medalu to należą się ogromne brawa i gratulacje dla naszych dzielnych uczniów:
Leny Stokowskiej, Wandy Kamińskiej, Neli Skurskiej, Aleksandry Kaliściak, Huberta Czembrowskiego, Wojtka Ejsymonta.
Zerówkowicze z klasy 0B realizując temat o zawodach udali się na Wydział Biologii UwB. Dzięki uprzejmości mamy Sary, Pani Agacie Ambroziak uczniowie mogli poznać zawód biologa.
W lutym tematem przewodnim w klasie 0b podczas popołudniowych warsztatów były masy sensoryczne. Zerówkowicze korzystali z piankoliny, piasku kinetycznego oraz ciastoliny. To była świetna zabawa stymulująca zmysł dotyku 😊
27 lutego odbyły się Mistrzostwa Szkół Niepublicznych w Futsalu. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły SSP1, SSP2,SSP3, SSP4.Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a nasz zespół był bezkonkurencyjny i z kompletem zwycięstw zajął I miejsce.
Skład zespołu SSP4: Filip Łuczak, Ignacy Samselski, Konrad Różański, Stanisław Ignatowicz, Szymon Mojsiejczuk, Krzysztof Mantur, Radek Jaworski, Sebastian Sosnowski, Wiktor Siwicki, Gracjan Pietraszewsk, Stanisław Zalisz i Filip Kidrycki,
Gratulujemy!!
W ubiegłą środę klasa 0a miała wyjątkową okazję odwiedzić Galerię im. Slendzińskich! Dzieci wzięły udział w fantastycznych warsztatach, podczas których malowały ptaki techniką mieszaną. Była to świetna okazja, by połączyć zabawę z nauką i rozwijać artystyczną wyobraźnię maluchów. Dzięki wsparciu profesjonalnych prowadzących, maluchy mogły wyrazić swoją kreatywność, tworząc niepowtarzalne dzieła sztuki.