Marcowe warsztaty

W miesiącu marcu, podczas warsztatów 3a solidnie przygotowywała się do nadchodzących świąt Wielkanocnych.Powstały piękne stroiki, artystyczne jajka oraz oczywiście pyszne mazurki.

Pisanki

Wczoraj uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać i wykonać pisanki metodą batikową. Dziękuję za udział w warsztatach i gratuluje.

Rondelkolandia 1b

W tym tygodniu na zajęciach Rondelkolandii dbaliśmy o zdrowe nawyki żywieniowe. Na drugie śniadanie przygotowaliśmy lekkiego baranka z wiejskiego serka na warzywnej łączce. Tym samym drobnym akcentem zapoczątkowaliśmy klasowe przygotowania do nadchodzących świąt. Było smacznie i zdrowo :)

Wielkanoc tuż, tuż

Przed zbliżającymi się świętami w 1A dużo się dzieje. Na warsztatach z Rondenkolandii uczyliśmy się piec marmurkowe babeczki, w Krainie kreatywności robiliśmy świąteczne jajeczka, zajączki i kurczaczki, którymi ozdobiliśmy owies i rzeżuchę  posianą w szkole na warsztatach ogrodniczych.

Teraz czekamy już tylko na wielkanocnego zajączka życząc wszystkim Wesołych Świąt.

Pisanki XXL

Pisankowe wariacje w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów w klasy 0b

Dzień Wody w kl.1A

22.03 obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci z kl.1A zgłębiały wiedzę dotyczącą właściwości wody uczestnicząc w ciekawych eksperymentach i zajęciach ekologicznych dotyczących sposobów jej oszczędzania.

Warsztaty tkackie 2b

Warsztaty klasy 2 b dziś odbyły się w pracowni technicznej Laboratorium Przyszłości. Tkaliśmy na ramkach tkackich podstawki pod kubki i zakładki do książek.

To już umiem

Przyszywanie guzików w klasie Ila

Powitanie wiosny

21 marca kl.1A powitała kalendarzową wiosnę pysznym drugim śniadaniem przygotowanym z nowalijek, spacerem i zabawą w poszukiwanie pierwszych jej oznak w ogródku szkolnym.

Mobilna pracownia komputerowa - klasa 2a

Uczniowie klasy 2a korzystali podczas zajęć z mobilnej pracowni komputerowej.

Serce dla Serca

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Przedszkolem Samorządowym nr 32 zaprasza do włączenia się w akcję wsparcia Hospicjum Opatrzności Bożej W Białymstoku. Potrzebne rzeczy zbieramy do 26 marca :).

Wspólnie z ACER Ogrody łączymy siły i pomagamy także Schronisku Sonieczkowo w Augustowie. Tekstylia przynosimy do pokoju pedagoga do 5 kwietnia. Liczymy na życzliwą pomoc i z góry dziękujemy Darczyńcom!

„Babka wisząca"

Na ostatniej lekcji techniki uczniowie kl. 6a upiekli ciasto z przepisu „babka wisząca". Aby spróbować tego wykwintego ciasta muszą poczekać - na razie babka wisi i rośnie.

Sparing dziewcząt w piłkę nożną

Nie tylko chłopcy ale też i dziewczyny stanęły do boju o tytuł najlepszej klasy 3 w piłkę nożną. Dziewczęta rozegrały sparing 3A - 3B. Po zaciętej walce lepsze okazały się dziewczyny z 3A, ale trzeba przyznać, że obydwie drużyny to naprawdę twarde kobietki.

Brawo dziewczyny!!

Zestawy Arduino Uno na kole informatycznym

Na kole informatycznym uczniowie klas 4 – 6 pracują  z zestawami Arduino Uno zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości. Na pierwszych zajęciach dzieci miały za zadanie wykonać i zaprogramować sygnalizację świetlną. Dużą frajdę sprawiło uczniom przetestowanie programu w praktyce, podczas montażu sygnalizacji z wykorzystanie programowalnej płytki Arduino i zestawu elementów elektronicznych. Świecące diody LED zgodnie z zaplanowaną kolejnością, potwierdziły prawidłowość wykonanych obwodów i poprawność zapisanych programów.

Pożegnanie zimowej panny - robimy Marzanny

Żegnaj zimowa panno, my chcemy już wiosnę! - z takimi okrzykami dzieci z kl. 1A zgodnie z tradycją na warsztatach z recyklingu robiły kukłę Marzanny będącą symbolem odchodzącej zimy  oraz piękną  Panią  Wiosnę.

Mali ogrodnicy z klasy 2a

Owies na wielkanocny stół zasiany

Tańcowała igła z nitką

Warsztaty w klasie Ila

Zajęcia z mobilną pracownią komputerową

Praca na lekcji na laptopach? Czemu nie? Uczniowie klasy 2 b polubili  zajęcia z mobilną pracownią komputerową, dzięki której szybko są w stanie znaleźć dodatkowe informacje,  poćwiczyć umiejętności informatyczne a przede wszystkim wypróbować nowoczesną formę pracy na zajęciach :)

Studio działań artystycznych

Studio działań artystycznych to cykl warsztatów, na których  uczniowie kl.1A odkrywają swoje talenty aktorskie i muzyczne. Dzieci bawią się świetnie w teatr inscenizując wiersze J. Brzechwy „Żaba“ i „Leń“. Dużo radości sprawia im również nauka gry na bum bum rurkach.

Spotkanie profilaktyczne

W miniony piątek, w klasie 0a odbyły się drugie zajęcia profilaktyczne, w ramach cyklu, prowadzone przez wolontariuszkę Fundacji Wiewiórki Julii. Tym razem dzieci zgłębiały wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, które ma niebagatelny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Na koniec zajęć dzieci otrzymały w prezencie szczoteczki do zębów. Kolejne spotkanie już wkrótce.

strona: