Dzieci w klubiku górnym wykonywały breloczki z makramy. Za pomocą prostych splotów wyszły piękne liście.
W ostatnim tygodniu dzieci w klubiku górnym wykonywały szycie obrazów. Do tych pięknych dzieł wystarczyło użyć tylko muliny, kartki oraz igły, a obrazy tworzyły się z wielkim uśmiechem.
Klasa 1a wybrała się do Muzeum Historycznego w Białymstoku na lekcję muzealną. Podczas zajęć przechadzaliśmy się po pokojach urządzonych w stylu z ubiegłego wieku,oglądaliśmy makietę miasta i mieliśmy możliwość zaprojektowania własnego muzeum.Wszystkim bardzo się podobała ta muzealna misja. Na pewno wrócimy na ciekawe zajęcia
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy do naszej szkoły wkracza świat magii, czarów i wróżb. Tak też było 29 listopada w kl.2A. Przygotowane przez dzieci stoiska z wróżbami stały się okazją do dobrej, wspólnej zabawy, do której zostały zaproszone również dzieci z kl.0. W czasie andrzejkowej zabawy nie zabrakło słodkości. Na stole pojawiły się upieczone w domach babeczki i ciasteczka z wróżbami oraz kreatywnie wykonane przez dzieci na warsztatach z Rondenkolandii czarodziejskie przysmaki.
Dziś w naszej klasie nie obyło się bez wróżb i andrzejkowych historii. Wspólnie z Andrzejem – bohaterem prezentacji poznaliśmy zwyczaje tego święta oraz prześledziliśmy zasady ciekawych wróżb. Niektóre z nich wypróbowaliśmy w klasie. Na zakończenie wykonaliśmy andrzejkowe smakołyki z biszkoptów, wafli, owoców oraz kolorowych posypek.
Aby poznać lepiej tajemnice naszego Pałacu Branickich kl.2A wybrała się na spacer w przeszłość. W ramach ścieżki historyczno- multimedialnej dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o historii rodu Branickich i gościach pałacowych oraz odkryły pałacowe piwnice. Na na koniec zajęć wykonały na pamiątkę własny Pałac Branickich z gipsu.
Tropiciele z 2A po raz kolejny przenieśli się w odległe czasy nasze historii, aby tym razem poznać najciekawsze historie polskich zamków i ich mieszkańców. Dużą radość sprawiło dzieciom również tworzenie makiet, tym razem średniowiecznych zamków.
Podczas zajęć popołudniowych klasy drugie ponownie odwiedziły Rosję w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Europa i Ja". Tym razem obejrzały kultową rosyjską bajkę "Wilk i Zając" poznając głównych bohaterów i ich przygody."
Oto krótka fotorelacja z wyjścia klasy 0b do Centrum Przyrodniczego. Uczniowie obejrzeli wiele wystaw tematycznych min. zwierzeta lasu, minerały, zwierzęta egzotyczne oraz skamieniałości.
25 listopada włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji obejrzeliśmy krótki film opowiadający o historii małego misia, od którego wszystko się zaczęło oraz wykonaliśmy własne kolorowe sylwety misia. Cały dzień towarzyszyły nam nasze własne ulubione pluszaki.
Dzieci z klasy 2B podczas zajęć popołudniowych również świętowały ze swoimi pluszakami. Wykonaliśmy naklejkowe ordery z okazji Dnia Pluszowego Misia, zagraliśmy w misiowe memory oraz stworzyliśmy misiowe opaski.
25 listopada dzieci z 2A radośnie obchodziły Dzień Pluszowego Misia ucząc się
i bawiąc ze swoimi najmilszym pluszakami.
W czwartek 25 listopada klasa 0a hucznie obchodziła Urodziny Pluszowego Misia. Dzieci uczestniczyły w misiowej gimnastyce, opowiedziały o swoich pluszowych ulubieńcach przyniesionych z domu, poznały historię powstania tego święta, wykonały pracę plastyczną, oczywiście z misiem w roli głównej, oraz wysłuchały opowieści o przygodach Kubusia Puchatka. Dzień upłynął nam w miłej i wesołej atmosferze.
Tropiciele z klasy 2A bardzo lubią zdobywać wiedzę i odkrywać różne historie. Ostatnio dzieci dowiedziały się, jak powstał Biskupin - najstarsza polska osada i jak wyglądało w nim życie ponad 2500 tysiąca lat temu. Przenosząc się do tych czasów dzieci w ramach warsztatów wykonały makietę miasta i ulepiły naczynia z gliny, tak jak to robili dawni mieszkańcy Biskupina.
W tym tygodniu klasa 2b wybrała się na zajęcia plastyczne do Galerii Slędzińskich w Białymstoku. Podczas warsztatów powstały przepiękne słoje z przetworami wykonane za pomocą łączenia różnych technik plastycznych.
Jesień w 3b upływa w bardzo dynamicznym tempie... oraz przepięknej jesiennej kolorystyce. A naszych ustach, wciąż gości uśmiech.
Świat bajek to świat doskonale znany każdemu dziecku. W ramach zajęć popołudniowych uczniowie klasy 3B wykonali wspaniałe i bardzo kreatywne postacie. Wśród nich znalazły się psy, koty, jednorożce, księżniczki i wiele innych.
W środowy, listopadowy poranek, nasza młodsza społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by poznać laureatów tegorocznej edycji konkursu plastycznego pt. "Jesień gra na skrzypcach". Za nami już piąta edycja. Jak zwykle wybór był bardzo trudny, bowiem wszystkie zgłoszone prace wyróżniały się oryginalnością oraz pomysłowością. Komisja konkursowa postanowiła jednak przyznać nagrody następującym osobom:
W KATEGORII KLAS 0-1:
I miejsce: Emilia Kalinowska, kl. 1 a
II miejsce: Wiktoria Stankiewicz, kl. 1 a
III miejsca ex aequo: Martyna Maślach, kl. 1 a oraz Weronika Fedor, kl. 0 a
WYRÓŻENIENIA ZDOBYLI:
Maja Sobolewska, kl. 1 b
Mateusz Guszcz, kl. 0 a
Borys Płoński, kl. 0 a
Mateusz Baranowski, kl. 0 b
Łukasz Kołakowski, kl. 0 b
W KATEGORII KLAS 2-3:
I miejsce: Amelia Malinowska, kl. 3 a
II miejsca ex aequo: Ewelina Fedor, kl. 2 b oraz Gabriel Stankiewicz, kl. 2 a
III miejsca ex aequo: Zuzanna Sobolewska, kl. 2 a oraz Andrzej Perkowski, kl. 3 b
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji! Wystawę pokonkursową można oglądać do końca listopada w holu głównym.
Organizatorki.
W ramach cyklu „Niebanalne piątki", uczniowie klasy 0 a kolejny raz wybrali się na wycieczkę. Tym razem miejscem docelowym było Nadleśnictwo Dojlidy, gdzie nasi najmłodsi podopieczni szukali tropów leśnych zwierząt. Trzeba przyznać, że poszło nam całkiem sprawnie, gdyż każdy uczestnik wyszedł z zajęć z nagrodą.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje talenty plastyczne nie tylko na szkolnych warsztatach, ale również często uczestniczą w zajęciach organizowanych przez zaprzyjaźnioną Galerię Sleńdzińskich.
Ostatnio uczniowie klasy 2A zwiedzili wystawę zbiorów rodu Sleńdzińskich, a następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których nauczyli się rysować piękne sowy.
Czwartego listopada klasy piąte w ramach integracji wybrały się do parku wodnego Suntago. Zabawy i szaleństw na zjeżdżalniach było co niemiara. Wszyscy wrócili mega zadowoleni i szczęśliwi.