10 listopada społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowały uczennice klas VIII i VII wspierane przez swoich nauczycieli. Wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego oddaliśmy szacunek symbolom narodowym oraz wszystkim Polakom, którzy odeszli walcząc o naszą wolność. Tegoroczne święto narodowe uczciliśmy bardzo szczególnie – śpiewaniem pieśni patriotycznych.
8 listopada klasy ósme wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Tam szlakiem „Kamieni na szaniec” uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, zaś później odwiedzili miejsce przeprowadzenia akcji zbrojnej pod Arsenałem u zbiegu ulic: Bielańskiej, Długiej i Nalewki. Następnie młodzież udała się na Cmentarz Powązkowski, gdzie dzięki wiedzy Pani przewodnik poznali sylwetki najbardziej zasłużonych Polaków pochowanych w tym miejscu.
Warsztaty w 1a zapraszają do wspaniałej zabawy. Tu zamieniamy zużyte przedmioty w nowe i ciekawe rzeczy. Obserwujemy interesujące zjawiska oraz eksperymentujemy.
Dzień Niepodległości to ważne wydarzenie w życiu klasy. Bycie Polakiem zobowiązuje. Jak kochamy swój kraj...
W klasie 2b omawianie lektur nie kojarzy się nam z nudą. Tym razem zagościł w naszej klasie Detektyw Pozytywka. Przy tej okazji mogliśmy również bliżej poznać autora książki – Grzegorza Kasdepke. Wspólne czytanie fragmentów lektury przeplataliśmy zadaniami na tablicy interaktywnej. Z pomocą w odpowiedzi na pytanie Czym musi wyróżniać się dobry detektyw ? pospieszyli nam wykładowcy Uniwersytetu Dzieci, dzięki którym dowiedzieliśmy się więcej o warsztacie detektywa. Dobre przygotowanie pozwoliło nam otworzyć w klasie Agencję Detektywistyczną - Różowe Okulary i zostać pomocnikami Pozytywki. Oczywiście nie zabrakło w niej również obronnego kaktusa. Przy tej okazji mogliśmy również bliżej poznać autora książki – Grzegorza Kasdepke.
W ramach innowacji Natura dla nas, my dla natury klasa 2A uczyła się sadzić drzewa i wzięła aktywny udział w warsztatach ogrodniczych. A tak wyglądało nasze sadzenie pierwszego klasowego drzewka.
Poznając historię narodowych symboli dzieci z 2A wykorzystały klocki lego i z nich zbudowały polskie godło oraz flagę.
W ramach Międzynarodowego Dnia Jeża obchodzonego 10 listopada klasa 2A realizowała zajęcia z projektu Uniwersytetu Dzieci, na których poznała małego jeżyka o imieniu Zoja i jego przygody, które przydarzyły mu się w ciągu 4 pór roku. Dzieci w czasie zajęć zdobyły wiele wiadomości z życia tych przyjaznych człowiekowi zwierząt, a potem na warsztatach plastycznych ulepiły piękne jeżyki z gliny.
W ramach omawianych tematów z edukacji prozdrowotnej kl. 2A wybrała się na zajęcia do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, aby lepiej poznać tajemnice farmacji, medycyny i ludzkiego ciała. Na lekcji w muzeum dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jak jest zbudowany organizm człowieka i jak działa nasze serce, a na koniec w laboratorium edukacyjnym wykonały odlew ludzkiego serca z gipsu.
Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma złej pogody - są tylko nieodpowiednie ubrania! Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0a wcale nie boją się deszczu, ani jesiennej pluchy. Chętnie bawią się w kałużach oraz doświadczają otaczającego świata wszystkimi zmysłami".
Jesienny klimat nas nie opuszcza. 10 listopada klasa 2B podczas zajęć popołudniowych świętowała Dzień Jeża. Z tej okazji, wykonaliśmy jeże wyklejając je pestkami.
Listopad to miesiąc, w którym szczególnie wracamy myślą i pamięcią do postaci Wielkich Polaków. Klasa 2b uczciła ich pamięć symboliczną wizytą pod pomnikami ks. Jerzego Popiełuszki, papieża Jana Pawła II oraz marszałka Józefa Piłsudskiego znajdującymi się w sercu naszego miasta.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klasy 0b uwielbiają tworzyć przestrzenne prace. Zajęcia z Lego są tego świetnym dowodem. Oto prace pt. Jesień w lesie
3 listopada klasa 0b udała się do Epi-Centrum. Uczniowie w Strefie Młodego Odkrywcy mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy.
Pod koniec października uczniowie klasy 0b uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Galerii Sleńdzińskich. Przy okazji obejrzeli wystawę oraz poznali takie pojęcia jak: portret, rzeźba i płaskorzeźba.
We wtorek klas 2b wybrała się z wizytą do Muzeum Wojska na zajęcia edukacyjne – „Jestem Małym Polakiem”. Mięliśmy okazję powtórzyć sobie znaczenie polskich symboli narodowych, zwiedzić wystawę ukazującą drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę oraz zagrać w grę o tematyce patriotycznej. Wizyta była świetnym punktem wyjścia do rozmów o nadchodzącym święcie.
8 listopada klasa 2A wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc", która polega na zorganizowaniu wspólnego śniadania i przekazaniu uczniom informacji o ważnej roli prawidłowego odżywiania. Dzieci przygotowały 3 wyspy śniadaniowe: owocowo - warzywną, mleczno - kanapkową i deserową, a potem wspólnie zjadły pyszne klasowe II śniadanie .
Szkolne koło wolontariatu postanowiło przyłączyć się do akcji Stowarzyszenia "Pro Salute" w celu wsparcia dzieci z Dystrofią Mięśniową Duchenne'a. Dzięki współpracy z całą społecznością szkolną udało nam się zakupić oraz zasadzić na terenie szkoły 306 cebulek czerwonych tulipanów. Nauczyciel biologii podpowiedział, które miejsce posłuży najlepszemu rozkwitnięciu na wiosnę. Tulipany są symbolem pozytywnych uczuć, ciepła, sympatiii, a proces ich wzrostu (przebijanie się przez twardą glebę, rozwijanie) symbolizuje moc i chęć do życia. Naszym celem jest ukazanie, że osoby z DMD nie są osamotnione w swej chorobie- jest ogrom ludzi, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Czekamy na wiosnę :)