W ubiegłym tygodniu dzieci z kl.0 i 2 uczestniczyły w zabawie andrzejkowej przygotowanej w kl.2A przez studentki IV roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej UwB. Dzieci z 2A wzięły udział nie tyko w przygotowanych na tę okazję wróżbach , ale również same wróżyły swoim rówieśnikom ,a na warsztatach kulinarnych razem ze studentkami przygotowały, upiekły i ozdobiły czekoladowo-waniliowe babeczki z ukrytą andrzejkową wróżbą. To był pyszny, pełen magii i czarów dzień.
Dziękujemy naszym studentkom za mnóstwo wspaniałej zabawy.
Piątkowe popołudnie w 3b było spowite atmosferą tajemnicy i magii. Nasza sala zamieniła się w klimatyczne miejsce otwarte dla wszystkich, którzy chcieli sprawdzić, jaką będzie ich przyszłość. Wraz z naszymi gośćmi z innych klas bawiliśmy się wyśmienicie!
Nasze dzielne dzieci z 1B przystąpiły do projektu „Literki w akcji”. Ostatnio stworzyliśmy poznane litery za pomocą darów jesieni m.in. żołędzi oraz kasztanów. To była ciekawa forma utrwalenia pisowni.
Dzieci z 1C odwiedziły Galerie im. Sleńdzińskich. Wykonały pracę na przezroczystej płytce pleksi, której efekty zmieniały w zależności od zastosowanego tła. Dzieci bawiły się przykładając pracę do różnych powierzchni i obserwowały nowe rezultaty. Powstały przepiękne prace. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Na początku listopada uczniowie klasy 1a przenieśli się do krainy bajek za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. 5 listopada na korytarzu szkoły można było zobaczyć księżniczki i wróżki, superbohaterów, Kota Filemona, psa Pluta, wikinga a nawet leminga i klauna. Podczas zajęć nasi uczniowie musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, oddzielać niczym kopciuszek groch od fasoli oraz wykazać się umiejętnościami tanecznymi. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji był wyjazd na przedstawienie teatralne do Białostockiego Teatru Lalek.
8 listopada dzieci z klasy 1-3 w ramach obchodzonej co roku Ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc"przypomniały sobie 12 zasad zdrowego odżywiania i wspólnie przygotowały oraz zjadły smaczne drugie śniadanie. Było pysznie i bardzo kolorowo.Zobaczcie sami.
Listopad upłynął pod znakiem sparingów w piłkę nożną. Emocji było baaaardzo dużo, a kibice robili co mogli żeby pomóc swojej drużynie. Były łzy szczęścia i gorycz porażki, ale najważniejsza mimo wszystko była dobra gra, zabawa i możliwość zagrania z kolegami z równoległej klasy :)
Klasa 1B chętnie spędza czas na naszym szkolnym dziedzińcu. Ostatnio dzieci wykonały za pomocą kredy las oraz jego mieszkańców. Kreatywność to nasze drugie imię!
Klasa 1B uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Podczas zajęć przygotowaliśmy przepyszne zdrowe przekąski takie jak kanapki oraz owocowe szaszłyki. Palce lizać!
Wracamy wspomnieniami do najlepszej nocy w szkole! Klasa 1B świetnie bawiła się podczas nocowanki. Gry zespołowe, wspólny posiłek, rozmowy i seans filmowy - było wspaniale!
W listopadzie uczniowie klas 7- 8 wybrali się do kina Ton aby uczestniczyć w ciekawej „Lekcji w kinie”. Zajęcia były zrealizowane w ramach programu profilaktyczno - wychowawczego. Pokaz prowadził zawodowy aktor, który odnosił się do scen z różnych filmów, obrazów oraz elementów kampanii społecznych. Uczniowie podczas zajęć mogli poznać mechanizmy jakimi rządzą się social media. Dzieci dowiedziały się co oznacza: catfishing, cyberbullying i multitasking. Mogły zrozumieć, jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media nas w niej zamykają. Otrzymały również cenne wskazówki co zrobić, żeby media społecznościowe nie wpływały negatywnie na nasze życie.
12 listopada dwie klasy czwarte wyruszyły na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy, by odkrywać historię, sztukę i sportowe oblicze miasta. Już na początku wyprawy uczniowie stanęli oko w oko z monumentalnym dziełem Jana Matejki – "Bitwą pod Grunwaldem". Patrząc na ogromny obraz, czuli podziw i wzruszenie, wyobrażając sobie wrzawę bitwy, bohaterstwo rycerzy i dynamikę historycznych wydarzeń uchwyconych z tak niezwykłą precyzją.
Kolejnym punktem dnia były warsztaty z kaligrafii w pałacu w Wilanowie. Uczniowie z entuzjazmem zanurzały pióra w atrament i odkrywały, jak dawniej tworzono misternie zdobione litery. Zajęcia rozbudziły w nich ciekawość oraz poczucie twórczej satysfakcji.
Spacerując po wnętrzach pałacu, uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści o ukrytych znaczeniach i tajemnicach dzieł sztuki, które zdobią królewskie komnaty. Każdy detal, każdy obraz czy rzeźba zdawały się opowiadać historię minionych wieków, co wzbudzało fascynację i refleksję nad tym, jak bogata jest nasza kultura.
Na zakończenie dnia pełnego emocji czekała na nich wizyta na Stadionie Narodowym. Wchodząc na imponującą arenę sportową, dzieci czuły dreszcz ekscytacji. Olbrzymie trybuny, ogromna murawa i myśl o wielkich wydarzeniach, które się tam odbywały, wywoływały zachwyt i marzenia o wielkich sukcesach.
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, który na długo pozostanie w ich pamięci jako inspirująca podróż do świata sztuki, historii i sportu.
W tym tygodniu w klasie 2b odbyły się upiorne warsztaty. Na zajęciach „Stare jak nowe” zamieniliśmy zużyte słoiki na straszliwe lampiony na haloween.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Grupa wokalna z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych dzieci i młodzieży.
Przedstawiamy laureatów tegorocznej edycji konkursu "Bezpieczna droga do szkoły":
W kategorii makieta:
I miejsce - Jakub Karolczuk z kl.0 B i Ryszard Kosiński z kl.2A
II miejsce - Klara Pietrewicz z kl.0A
III miejsce - Tsimafei Razumeika z kl.2A
W kategorii pracy plastycznej:
I miejsce - Dalia Maksim z kl.1B i Julia Malinowska z kl.2B
II miejsce - Bruno Sarnociński z kl.3A
III miejsce - Alan Radkiewicz z kl.1C
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
13 listopada klasa 0a wyruszyła na fascynującą przygodę do Muzeum Podlaskiego! Dzieci miały okazję zanurzyć się w historii naszego regionu, poznając niezwykłe eksponaty i ciekawostki o Podlasiu.
W trakcie wizyty mali odkrywcy brali udział w interaktywnych warsztatach, które pobudziły ich wyobraźnię i pozwoliły lepiej zrozumieć dziedzictwo kulturowe naszego regionu.
To była wspaniała lekcja historii, sztuki i kultury w jednym!
Podczas czwartkowych warsztatów pod hasłem „Rondelkolandia” wykonaliśmy owsiane batony mocy, którymi zamierzamy jutro poczęstować swoich kolegów i koleżanki z innych klasa podczas wspólnych obchodów dnia Śniadanie Daje Moc.
I ty możesz zostać Świętym Mikołajem!
Tradycyjnie 6 grudnia (piątek, od 7:30)
organizujemy Mikołajkowy kiermasz ciast.
Możesz wziąć w nim udział na dwa sposoby:
1) przynieś ciasto, ciasteczka, babeczki, itp.
(do p. Agnieszki Łaszkiewicz lub do p. Iwony Nowak)
2) kup na kiermaszu sobie i swoim bliskim słodkie pyszności.
Zgromadzone fundusze przeznaczymy na szlachetną paczkę.
Przyłącz się do nas !
Organizatorzy: klasa III a i III b z wychowawcami
13 listopada w klasie 0a odbyły się warsztaty, podczas których dzieci miały okazję samodzielnie stworzyć ciecz nienewtonowską!
Mali naukowcy z wielkim zaangażowaniem i radością mieszali składniki, obserwując, jak powstaje tajemnicza substancja, która zachowuje się zupełnie inaczej niż zwykłe ciecze.
Ciecz nienewtonowska to materiał, który jest jednocześnie płynem i ciałem stałym – wszystko zależy od tego, jak się ją traktuje! Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi chemicy, ucząc się przez zabawę i eksperymentowanie.
To była fantastyczna okazja, aby rozwijać ciekawość świata i inspirować młodych odkrywców do dalszych naukowych przygód!
W czwartek 14 listopada w naszej szkole uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomnieliśmy sobie o historii, bohaterach i wartościach, które kształtują naszą tożsamość narodową.
Wysłuchaliśmy wzruszających wystąpień oraz recytacji wierszy, które przywołały pamięć o trudach walki o wolność. To ważny moment, by na nowo docenić naszą niezależność i wolność, a także zrozumieć, jak istotne jest pielęgnowanie patriotyzmu w codziennym życiu.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia i przypomnienie o naszej historii!