Na zajęciach popołudniowych w klasie 3b czasami poruszamy nieoczywiste, ale ważne tematy. Ostatnio rozmawialiśmy o osobach niewidomych, obejrzeliśmy interesujące materiały edukacyjne na temat tej niepełnosprawności i przekonaliśmy się, że funkcjonowanie bez wzroku to ogromne wyzwanie.
Do zajęcia się tym problemem zainspirował nas Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzony 13 listopada.
W ubiegły czwartek w naszej szkole odbyła się wyjątkowa audycja muzyczna, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników! Nasi uczniowie tym razem mieli okazję poznać różne rodzaje metrum oraz sposoby zapisu wartości rytmicznych. Mamy nadzieję, że zgromadzona wiedza zainspirowała naszych uczniów do dalszego zgłębiania świata muzyki!
12 listopada uczniowie klasy 0b uczestniczyli w pierwszych zajęciach w Galerii im. Sleńdzińskich. Zerówkowicze poznali różnice między portretem i autoportretem, rzeźbą i płaskorzeźbą. Dowiedzieli się kim był słynny Ludomir Sleńdziński oraz poznali jego twórczość :)
7 listopada odbyła się dyskoteka szkolna, w której wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. Podczas imprezy został przeprowadzony konkurs na najciekawsze przebranie. Bawiliśmy się wspaniale w pięknie udekorowanej sali, przy dźwiękach dyskotekowej muzyki. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas oraz zaangażowanie podczas przygotowań do tego wydarzenia.
Klasa 3a uczestniczyła w akcji Śniadanie daje moc. Przygotowaliśmy pyszne koreczki na słodko i na wytrawnie.
W ramach akcji Śniadanie Daje Moc 3b zrobiła zdrowe kanapki i bułeczki z pastą jajeczną. Przygotowanie śniadania było frajdą, a dzielenie się posiłkiem - ogromną przyjemnością.
Klasa 3a uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Galerii Sleńdzińskich. Tworzyliśmy Kolograf. Kompozycję jesienną.
Pieczenie chleba to wspaniała atrakcja ! Dzieci z 1C podtoczyły rękawy i zabrały się z uśmiechem do pracy. Dokładnie poznały składni niezbędne do wypieku oraz uczestniczyły w każdym etapy pieczenia chleba. Dzieci uczyły się cierpliwości, jaka potrzebna jest przy wyrastaniu ciasta jak i przy samym pieczeniu. Jednak najważniejszy był efekt końcowy naszej pracy, czyli cieplutkie i pyszne chlebki z mąki pszennej i orkiszowej.
Biblioteka to obowiązkowe miejsce każdego ucznia. Można tu nie tylko wypożyczyć książki ale również wysłuchać kolejnych przygód Plastusia czytanych przez p. Agnieszkę.
Kubusiowe podchody w kl.2a zorganizowane przez odbywające w naszej szkole praktykę studentki IV roku pedagogiki UwB były świetną okazją do wprowadzenia dzieci w świat czytanych i omawianych na lekcjach fragmentów książki A.A Milne „Kubuś Puchatek”. Wszystkie misiowe zadania oraz zagadki udało się dzieciom bardzo dobrze rozwiązać w atmosferze wspaniałej, zespołowej zabawy.
Dzień Postaci z Bajek to święto, które obchodzimy 5 listopada. To doskonała okazja, aby na chwilę przenieść się do zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni. Tak właśnie zrobili uczniowie klasy 1c.
25 października klasa 2A spędziła nockę w szkole w towarzystwie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Nocowankę rozpoczęliśmy od przygotowania kolacji. Upiekliśmy tosty i jedliśmy misiowe przysmaki: miodek, dżem ,słodkie płatki na mleku i ciasteczka. Po kolacji wyruszyliśmy z latarkami na nocne podchody dookoła naszej szkoły. Bawiliśmy się w chowanego i obserwowaliśmy gwieździste niebo. W środku nocy bawiliśmy się razem na szkolnym placu zabaw. Po powrocie do szkoły przygotowaliśmy Kubusiowi Puchatkowi owocowe torty urodzinowe, które były bardzo smaczne. Na dobranoc obejrzeliśmy film o przygodach Kubusia i jego przyjaciółi zasnęliśmyprzy misiowychmruczankach.Nocowanka z Puchatkiem była niezapomnianym przeżyciem, pełnym śmiechu, zabawy i serdecznej atmosfery.
Zajęcia popołudniowe w klasach trzecich to pełna korzyści zabawa. Ostatnio tworzyliśmy prace plastyczne i graliśmy w gry, doskonaląc tym samym sprawność dłoni, ćwicząc umiejętności rachunkowe oraz rozwijając kompetencje społeczne i emocjonalne.
Klasa 1B rozpoczęła swoją przygodę z projektem „Klasa w terenie”. W tym miesiącu wykonaliśmy jedno z zadań. Korzystając w pięknej, jesiennej pogody dzieci stworzyły przyrodniczą mandalę. Na naszym szkolnym podwórku znaleźliśmy jesienne skarby, które posłużyły nam do stworzenia arcydzieła.
Jeżeli przechodząc po korytarzach szkolnych, macie wrażenie, że właśnie próbę ma jakaś orkiestra to niemal z całą pewnością gotowi jesteśmy stwierdzić, że to 1 a rozpoczyna swoje pierwsze lekcje z dzwonkami chromatycznymi. Po graniu na zestawach bum bum rurek i rytmicznych instrumentalizacjach, przyszedł czas na pierwsze melodie w całości grane samodzielnie przez naszych uczniów. Kto wie, czy rzeczywiście nie rośnie nam mała orkiestra.
Z okazji zblizajacego sie Narodowego Swieta Niepodleglosci
uczniowie naszej szkoly wykonali kotyliony.
Na koniec października klasy 1a i b oraz klasa 2 a udały się podziwiać jesień na tereny Supraśla. Wraz ze Szwędaczkami Supraskimi mieliśmy okazje poznać bliżej historie tego pięknego miasta, wsłuchać się miejscowe legendy i poznać się z Duchem Puszczy oraz Baba Jagą. Korzystając z okazji nasi uczniowie zwiedzili również Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa, gdzie dowiedzieli się jak powstawała kiedyś książka a także mieli okazje sami czerpać papier oraz wykonać piękne zakładki doi książek. Po dniu pełnym pieszych wędrówek uczniowie z przyjemnością zakończyli wycieczkę przy ognisku w Koloni Dębowik, gdzie zachwyciły nas złote lasy i przyjemna atmosfera.
Korzystając z pięknej październikowej pogody klasa 1 a udała się do Parku Zwierzynieckiego przyjrzeć się jesieni z bliska. Podczas lekcji przyrody w terenie uczniowie mieli też za zadanie uchwycić w obiektywie aparatu najpiękniejsze kadry jesiennego parku. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjścia jak i rezultatów pracy naszych młodych fotografów.