Z okazji Światowego Dnia Chleba nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych! Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały ciasto, poznawały różne składniki i uczyły się, jak krok po kroku powstaje pyszny chleb. Atmosfera była pełna radości, a zapach świeżo pieczonego chleba rozchodził się po całej sali! To była nie tylko świetna zabawa, ale także wspaniała lekcja o tradycjach i znaczeniu chleba w naszej kulturze.
Na zajęciach programowania najmłodsi uczniowie z klas zerowych grali w grę bingo z robotem Photon. Dzieci po kolei kodowały przejazd robota przy pomocy tabletu do wskazanej przez siebie liczby. Osoby które pierwsze zaznaczyły wszystkie liczby z kartki wygrywały. Zabawa była przednia i dostarczyła wiele emocji :)
W ostatni dzień października w klasie 0a odbyło się wspaniałe święto – Dzień Dyni! Nasze maluchy z entuzjazmem brały udział w różnorodnych zabawach i aktywnościach związanych z tym wspaniałym warzywem. Dzieci miały okazję poznać różne rodzaje dyń, a także uczestniczyły w warsztatach plastycznych, gdzie tworzyły niesamowite dyniowe dekoracje. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z dynią w roli głównej. Była to świetna okazja do zabawy i nauki, a radość na twarzach dzieci mówiła sama za siebie.
W klasie 3b zajęcia popołudniowe rozwijają kreatywność. Z 4 elementów: koła, trójkąta, linii prostej i linii falistej, dzieci miały za zadanie stworzyć jeden obraz lub historię obrazkową. Ich pomysłowość jest wspaniała!
29 października klasa 0b uczestniczyła w pierszych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum Podlaskie. Uczniowie obejrzeli wystawę stałą, a na koniec zajęć pokolorowali własne dzieła sztuki.
Klasa 2a i klasy 3 na zajęciach popołudniowych tworzyły kociołki pełne magii. Odrobina koloru, brokatu i własnego pomysłu stworzyła takie oto dzieła. Ciekawe jakie mikstury tam powstały?
Klasa 2a na zajęciach popołudniowych tworzyła kolorowe drzewa. Przenieśliśmy jesienną aurę zza okien do naszej klasy.
W klasach 2 na zajęciach popołudniowych wybraliśmy się na grzybki. Trochę włóczki, kleju i nożyczek i mamy pełen jesienny kosz.
Pod koniec października w klasie 0B zrobiło się całkowiecie pomaraczowo. Nasi najmłodsi uczniowie świętowali Dzień Dyni. Segregowaliśmy dynie według wielkości, omawialiśmy kształty i kolory, wykonaliśmy piękne prace plastyczne.
Podczas zajęć popołudniowych w naszej szkole odbywają się zajęcia tkackie prowadzone przez Panią Iwonę Turowską-Wasilewską. Oto efekty pracy uczniw:
25 października w czasie nocowanki w szkole klasa 2b uczestniczyła w profilaktycznych zajęciach, na których uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy. Pan Jakub Chmielewski – tata Gabrysia opowiedział nam o zasadach wzywania służb ratunkowych oraz nauczył układania w pozycji bocznej , bezpiecznej. Mogliśmy poćwiczyć wykonywanie uciśnięć ratunkowych na specjalnych fantomach. Po ćwiczeniach czekała na nas zasłużona pizza oraz ciekawy film. Dzięki tym atrakcjom noc minęła nam bardzo szybko.
Świętowanie Dnie Drzewa pozwala nam zastanowić się nad darami, które otrzymujemy od tych pięknych roślin. Taki temat przewodni pojawił się na naszych zajęciach. Co prawda z powodu złej pogody nie mogliśmy wybrać się w plener, aby je podziwiać, ale stworzyliśmy na drzwiach własne, jesienne drzewo, które będzie przypominać nam o swoich darach.
22 października klasy 1b2ai 2b wybrały się z wizytą do ogrodu leśnego Silvarium w Poczopku na zajęcia edukacji leśnej. Wraz z panią leśnik zwiedziliśmy Galerię na Skraju Puszcz, Park Megalitów, który dodał nam mnóstwo energii oraz odwiedziliśmy skrzydlatych mieszkańców nadleśnictwa. Na zakończenie ogrzaliśmy się przy wspólnym ognisku.
Za nami pierwsza nocowanka w tym roku szkolnym i w nowych salach. Pizza była pyszna, filmy wesołe, towarzystwo wyśmienite:). Plan wykonany!
Piękna jesienna pogoda zachęciła nas do ozdobienia drzwi jesiennymi barwami. Bardzo lubimy wspólną pracę!
Bardzo lubimy cotygodniowe zajęcia z lego. Projektujemy ogrody i domy, budujemy banki i hotele, tworzymy lasy i parki. Nasza wyobraźnia nie ma granic!
Jak wygląda struktura sądownictwa w Polsce?
Czym zajmują się sądy powszechne?
Jakie zadania wypełnia jeden z jedenastu działających w kraju Sądów Administracyjnych w Białymstoku?
Jak transportuje się oskarżonych na salę rozpraw?
Dlaczego łańcuch sędziowski nie jest jedynie rekwizytem podczas wydawania wyroku?
Dlaczego należy wstać podczas ogłaszania wyroku w sądzie?
Dlaczego nad wejściem do budynku umieszczono płaskorzeźby ze scenami biblijnymi?
Co mieściło się w budynku przy ul. Mickiewicza 5 w czasie wojny i o niej?
Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie klas ósmych podczas wycieczki edukacyjnej do Sądu Administracyjnego w Białymstoku, gdzie prócz uczestnictwa w sprawie apelacyjnej i wydaniu wyroku zajrzeli do miejsc, które nie są dostępne dla interesantów.
Składamy podziękowania Panu Prezesowi Sądu Apelacyjnego w Białymstoku SSA Krzysztofowi Adamiakowi oraz Pani Katarzynie Pavtel za zaproszenie.
Z okazji Dnia Drzewa uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali reklamy lipy jako najlepszego drzewa do ogrodu z uwzględnieniem jego zalet. W ten sposób przypomnieliśmy cechy fraszek i złożyliśmy hołd wybitnemu twórcy - Janowi Kochanowskiemu. Utwór „Na lipę” jest pochwałą przyrody i ukazuje ogromny wpływ natury na człowieka.
W październiku, w klasie 0a, odbyło się drugie spotkanie profilaktyczne z Wolontariuszką Fundacji Wiewiórki Julii na temat profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Tematem przewodnim było zdrowe odżywianie oraz prawidłowe szczotkowanie zębów.
Klasa 1B również rozpoczęła przygodę z Arytmetyką Mentalną. Poza skrupulatnym liczeniem, mamy czas również na zabawy rozwijające nasze obie półkule mózgu. Liczenie na liczydłach nie jest już nam straszne!