Zajęcia z wychowawcą w klasie 3b to czas, kiedy możemy swobodnie rozwijać swoje mocne strony oraz uczyć się czegoś nowego. Dziś na zajęciach pogłębialiśmy wiedzę na temat parków narodowych utworzonych na terenie naszego kraju. Dowiedzieliśmy się w jakim celu się je tworzy i jakie mają założenia. Z prezentacji i krótkiego filmu dostępnych na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska zaczerpnęliśmy wiedzę o zasadach zachowania się na tego typu terenach. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów o wybranych parkach z wykorzystaniem wiedzy z różnych, dostępnych źródeł.
W ramach zajęć popołudniowych uczniowie klas 3a i 3b przypomniały sobie technikę malowania balonem. W związku z nietypowym świętem jakim jest Dzień Mincerza prace prezentują „wybite" balonem monety.
czniowie klasy 0b przygotowali występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć drobnych upominków, przytulasów oraz uśmiechów. Na koniec zerówkowicze mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia z Ukochanymi Dziadkami korzystając z fotobudki.
Dzień Pizzy w klasie 3a
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy obchodzonego 9 lutego kl. 3A zamieniła się w małą pizzernię. Korzystając ze #szkolneglabolatorium przyszlości dzieci upiekły na warsztatach przepyszne pizzę. Była to ogromna frajda, bo każdy przygotował smaczną, swoją własną, ulubioną pizzę.
Zapraszamy do galerii
Dzień Pizzy w klasie 3b
9 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zamówiliśmy nasze ulubione smaki. Było najsmaczniej na świecie :)
Międzynarodowy Dzień Pizzy - kl. 0 a
W czwartek 9 lutego hucznie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Główną atrakcją było upieczenie drożdżowego placka w towarzystwie ulubionych dodatków. Było smacznie i po włosku.
Dzień Pizzy w 2A
W klasie 2A postanowiliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Pizzy wypróbowaniem gotowych mrożonych produktów. Okazało się, że przyprawione dobrym humorem i odrobiną rukoli smakują również pysznie. A zapachy w sali... mniam.
Podczas wtorkowych warsztatów uczniowie klasy 0 a stworzyli własną masę sensoryczną, zwaną aksamitną. Z zaledwie dwóch składników powstała wspaniała zabawa pobudzająca wszystkie zmysły.
Dnia 20 stycznia w murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowe osoby. Odwiedzili nas bowiem Babcie i Dziadkowie naszych najmłodszych uczniów. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, zaśpiewały piosenki, także w języku angielskim, a następnie wręczyły gościom samodzielnie wykonane upominki. Na koniec miło spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku oraz serdecznych rozmowach.
22 stycznia klasy 0-3 z przytupem pożegnały pierwszy semestr. Tego dnia wszyscy razem bawiliśmy się na zabawie choinkowej prowadzonej przez animatorów Mobilnego Bajkolandu.
Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klasy 0 a brali udział we wspólnej zabawie karnawałowej. Przy udziale animatorek z Bajkolandu Mobilnego dzieci bawiły się świetnie. Nie zabrakło również honorowego gościa - Świętego Mikołaja, który wręczył dzieciom cudowne upominki.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z balu karnawałowego w klasie 0b
Dla Oli rok 2022 był pełen wyzwań i już nie możemy się doczekać Jej kolejnych startów.
Zadanie wykonane: Brawo Winter Cup I miejsce
16 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 4b byli na otwartych zajęciach edukacyjnych "Jak bawić się słowami?" w Bibliotece Pedagogicznej CEN w Białymstoku. Zajęcia składały się z gier słownych, czytania tekstów literackich, które były okazją do odkrycia znaczenia słów oraz warsztatów plastycznych, których celem było utrwalenie w formie obrazkowej słówek, a także dziecięcych neologizmów. Podczas lekcji uczniowie poznali teksty i ilustracje z książki Mała encyklopedia domowych potworów Stanislava Marijanovića. Na zakończenie zajęć uczniowie zwiedzili zakamarki biblioteki.
Zbliża się święto babć i dziadków i z tej okazji dzieci z 3A z wielkim zaangażowaniem, kreatywnością, a przede wszystkim z miłością wykonywały w tym tygodniu różne niespodzianki: lapbooki, kalendarze, zakładki do książek i laurki z życzeniami, które 21 i 22 podarują swoim kochanym babciom i dziadkom.
W czwartkowy poranek nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 - 3 wzięli udział w niezwykłym pokazie robotów, zbudowanych przez początkujących konstruktorów z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Dzieci miały okazję zaprogramować drogę robotów, jak również zagrać w grę stworzoną także przez młodych naukowców.
W ramach zajęć popołudniowych uczniowie klas 3a i 3b samodzielnie upiekli przepyszne chrupiące gofry. Zajadali je z ulubionymi dodatkami. Pracę małych kucharzy wspomogły sprzęty kuchenne, w które wyposażone są szkolne #laboratoria przyszłości.
Klasa 3A dzięki paniom bibliotekarkom z CEN uczestniczyła w ciekawej lekcji bibliotecznej dotyczącej omawianej w 3 klasie lektury Marii Konopnickiej „Jak to ze lnem było”. W trakcie zajęć dzieci poznały legendę przy pomocy teatrzyku Kamishibai oraz zdobyły wiadomości na temat lnu, jako rośliny ważnej w życiu i kulturze człowieka. Panie bibliotekarki pokazały dzieciom etapy produkcji i obróbki lnu oraz zaprezentowały rzeczy, które z niego powstały.
13.01 klasa 3A odwiedziła bibliotekę Centrum Edukacji Nauczycieli. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały zbiory biblioteki i czytelni, z których korzystają nauczyciele oraz studenci. Poznały również ciekawostki dotyczące pracy bibliotekarza.
Uczniowie klasy 0 a w przestrzeni profesjonalnej pracowni #Laboratorium Przyszłości wykonali upominki dla swoich babć i dziadków z okazji zbliżającego się święta. Korzystając z profesjonalnego sprzętu wykonali breloczki z masy solnej, które dumnie wręczą kochanym seniorom.
10 stycznia w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem w Białymstoku dzieci z klasy 3A i 2B wraz z wychowawczyniami p.Beatą i p.Agnieszką wzięły udział w Koncercie Kolęd zorganizowanym przez studentki IV roku Wydziału Nauk o Edukacji.
Mam zaszczyt zaprosić młodych twórców do udziału w konkursie, którego ideą jest popularyzacja i upamiętnienie twórczości baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Liczymy na Was, Waszą kreatywność i wyobraźnię. Do dzieła!
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.
Zadanie konkursowe: wykonanie pracy plastycznej będącej ilustracją dowolnego fragmentu jednej z baśni Andersena.
Technika wykonania pracy:
rysunek – ołówek, kredki ołówkowe, pastele suche lub tłuste, węgiel,
malarstwo – plakatówka, akryl, akwarela, olej, tempera, gwasze,
grafika warsztatowa – monotypia, linoryt,
grafika komputerowa,
collage.
Uwaga! Prace z materiałami nietrwałymi i sypkimi: ryż, kasza, cukier, plastelina nie będą przyjmowane.
Format pracy – A - 5, A - 4, A - 3.
Jeden uczestnik konkursu może być autorem tylko jednej pracy (prace zbiorowe nie będą dopuszczane do konkursu).
5 najlepszych wybranych przez jury prac, zostanie przekazane do kolejnego etapu konkursu, którego głównym organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. H.Ch. Andersena w Radomiu.
Prace konkursowe należy złożyć w terminie do 27.02.2023r. w sali 1.22
W zimowej aurze dzieci z wykorzystaniem tabletów przygotowały prezentacje o zwierzętach zamieszkujących Arktykę i Antarktydę. Bawili się przy tym doskonale.
Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 a pamiętają o naszych skrzydlatych przyjaciołach, dlatego regularnie odwiedzają karmniki i dorzucają ptakom smakołyki.