Mikołajki, to jeden z najbardziej klimatycznych dni w szkole. Na korytarzu słychać radosne nuty świątecznych piosenek, szkolna choinka mruga lampkami w ich rytm, czuć wspaniałe zapachy wypieków z kiermaszu ciast a uczniowie z choinkami, czapkami Mikołajów i w czerwonych strojach w pełni oddają się szkolnej zabawie. 2 B ciesząc się tym dniem ubierała choinkę, rozwiązywała mikołajkowe podchody a na koniec skakała radośnie podczas mikołajkowej zabawy w Jumper Park.
Każdy płatek śniegu spadający w grudniu cieszy 2 B, która korzysta ile tylko się da z szaleństw na świeżym powietrzu.
Za oknem prószy śnieg, okna mienią w świątecznych światłach a w radio rozbrzmiewają świąteczne melodie... Każdym zmysłem czuć już świąteczny klimat. Uczniowie i rodzice klasy 2 B również dali się ponieść świątecznej aurze przygotowań biorąc po raz kolejny udział we wspólnych warsztatach. Dzięki zaangażowaniu całej klasowej społeczności i sprzętom z laboratorium przyszłości powstały przepiękne stroiki, ozdoby techniką decoupage, makaronowe choinki, bombki i oczywiście pierniczki. Trzeba przyznać, że w 2 b artystycznych talentów nie brakuje.
Nareszcie nadszedł ten od dawna oczekiwany dzień! Wieczorem 13 grudnia klasą 2b zaprezentowała przed rodzicami swoje aktorskie i muzyczne umiejętności. Mimo śniegu za oknem, odbyliśmy podróż przez cztery pory roku. Można było poczuć tęsknotę za niedawno zakończoną jesienią, przenieść się w wiosenno - letni klimat słuchając hitu "Biedroneczki są w kropeczki". Była okazja do śmiechu podczas skeczy, jak i wzruszeń podczas pieśni patriotycznej. Na koniec spotkanie zwieńczyło rodzinne granie na dzwonkach i bum bum rurkach i śpiewanie kolędy.
2 b nie próżnuje, więc gdy mróz zaczyna szczypać po policzkach, zabieramy się do pracy, by pomóc okolicznym ptakom przetrwać zimę budując karminki. Tym razem klasową ekipę budowlaną zasili rodzice uczniów. Pod ich kierunkiem młotki i wkrętarki z Laboratorium Przyszłości idealnie wkręciły wszystkie śruby i wbiły nawet najbardziej oporne gwoździe.
Przed Wami fotorelacja z pierwszego dnia naszego świątecznego kiermaszu, bogatego w przepiękne ozdoby zrobione przez naszych zdolnych uczniów :) A na dodatek pyszne pierniczki w kształcie reniferów i przeurocza zupa z bałwana, czyli smakowite kakao z piankami. Przypominamy! Ozdoby z konkursu również są do nabycia. Kiermasz trwa trwa do czwartku 22 grudnia
Rozmowa o drzewach iglastych to doskonała okazja do zamknięcia tych cudownych zapachów w stroiku świątecznym. Do tego pyszna gorąca czekolada i cudowne działania.
Nadchodzące święta zachęcają do wspólnych radosnych przeżyć. Tworzenie w rodzinnej atmosferze z nastrojową muzyką w tle, oraz rozgrzewającą pełną korzennych aromatów herbatką i pysznymi pierniczkami to najlepszy pomysł na grudniowy wieczór. Takie właśnie miłe chwile spędzili rodzice klasy 2 A wraz z dziećmi.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli tak aktywny udział w uzbieraniu 4252 talenciaków. Dzięki Wam nasza szkoła otrzymała już część nagród rozwijających dziecięce talenty jak gry planszowe, tangramy, zestaw kompasów, zestaw piłek Skin-Softi, zestaw do nauki geometrii oraz zestaw plastyczny. Pomoce te uatrakcyjnią nie tylko czas wolny ale przede wszystkim zajęcia. Wykorzystaliśmy również część talenciaków na wykonanie kreatywnej choinki przez uczniów klasy IIa.
16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dzielne bombki i ozdoby świąteczne”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów.
Kategoria „Bombka Bożonarodzeniowa”
I miejsce - Jan Lewicki kl.1a
II miejsce - Lena Żuk kl.1a
III miejsce - Franciszek Mordaka kl.2b
Wyróżnienie:
Jakub Nowak kl.0a
Alicja Kondracka kl.0b
Kategoria „Świąteczna dekoracja”
I miejsce - Nadia Barszczewska kl.0b
II miejsce - Kornelia Klimczuk kl.1b
III miejsce - Lena Stokowska kl.2a
Wyróżnienia:
Aleksandra Gesinowska kl.0b
Julia Malinowska kl. 0b
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
M. Król
A. Szymanowska
A oto 1B i ich wspaniali goście! J Wspominamy popołudniowe warsztaty bożonarodzeniowe w ramach spotkania „Aktywny senior oczami dzieci" z zespołem ISMENA. Odwiedziła ich grupa seniorów, która spotyka się hobbystycznie w klubie „Zenit” Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta".
Było mnóstwo pięknych ozdób, zabawy, muzyki i dobrych humorów.
#laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłosic #spoldzielniamieszkaniowazacheta #zenit #ismena
Na świątecznych warsztatach w Galerii Sleńdzińskich dzieci z 3A poznały rzeźbiarską twórczość Ludomira Sleńdzińskiego i wykonały z plasteliny wyjątkowe reliefy przedstawiające piękne bożonarodzeniowe choinki i bombki. Za pomocą metalizujących farb nadały swoim dziełom magicznego, świątecznego blasku.
Gdy nie ma miejsca na choinkę, musimy pobudzić naszą kreatywność. Tak dzieci z klubiku górnego widzą tegoroczną choinkę. "Razem" to jej hasło przewodnie"
Serdecznie gratulujemy Lenie Kalinowskiej z klasy 8b za osiągnięcie tytułu finalistki w XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej "Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce".
Życzymy dalszych sukcesów naukowych!
W tym uroczym oraz przedświątecznym klimacie 1b wspomina swoje klasowe, popołudniowe ubieranie choinki! :)
Pozdrawiamy i życzymy podczas tej tradycji równie wspaniałych nastrojów!
Dzieci bardzo lubią sensoplastykę, a malowanie solą to bardzo atrakcyjna zabawa dostarczająca dużo radości i doznań sensorycznych. Zobaczcie jakie to proste i efektowne :)
W tym tygodniu na warsztatach w klasie 3b królowała włóczka. W ciągu dnia rozmawialiśmy o rodzajach włókien, z których powstają nasze ubrania, więc na koniec do zabawy zaprosiliśmy kolorowe niteczki. Powstały z nich przepiękne ozdoby choinkowe.
Grudniowe wesołe warsztaty 3A rozpoczęła zajęciami z ceramiki. Motywem przewodnim naszych warsztatów była kreatywna zabawa z gliną, w trakcie której powstały piękne świąteczne dzwonki.
Wiemy jak ważne dla zdrowia jest przebywanie na świeżym powietrzu, dlatego każdego dnia nasi najmłodsi uczniowie aktywnie spędzają czas na podwórku.
„Szczęśliwy dom, gdzie pająki są”, to stare ludowe przysłowie, które stało się powodem wieszania w polskich domach, tradycyjnych, wyplatanych słomkowo-papierowych konstrukcji. Pierwotnie miały funkcję zdobniczą, ale miały też zapewniać dobrobyt i szczęście. Tak przygotowane ozdoby były umieszczane w centralnym miejscu w domu.
W czwartek, 8 grudnia w naszej szkole dzieci wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia pająków ze słomy. Podczas spotkania każda rodzina otrzymała materiały potrzebne do pracy oraz pod okiem p. Iwony Turowskiej -Wasilewskiej wykonała przestrzenną ozdobę ludową. Przygotowane podczas zajęć ozdoby, trafiły do swoich twórców i nie tylko upiększą dom, ale zgodnie z ludowym przysłowiem „szczęśliwy dom, gdzie pająki są” zapewnią także dobrobyt na cały rok!